ВО "Свобода"

ENG

9 липня
Відшумів фестиваль "Холодний Яр" - 2018
Відшумів фестиваль "Холодний Яр" - 2018

7-9 липня в селі Грушківка на Черкащині ‒ у місці козацької сили і духу ‒ уже вчетверте відбувається фестиваль нескореної нації "Холодний Яр". За деякими оцінками, цього року цей історико-мистецький захід стає особливо велелюдним ‒ з усіх усюд на нього з'їжджається вісім тисяч відвідувачів.

Холодний Яр гуртує однодумців ‒ три дні поспіль тут ярмаркують, проводять інтелектуальні бесіди, вчаться різних ремесел, займаються спортом і відпочивають під пісні українських гуртів. Традиційно захід безалкогольний ‒ в наметах з їжею хіба вода, квас, кава і чай. За три дні фестивалю, серед організаторів якого ГО "Сокіл", вдається зібрати понад 60 тис. грн благодійних коштів для військових. За ці гроші планують придбати тренажер для лікування опорно-рухового апарату, повідомляють у прес-службі фестивалю.

На гутірковій локації кожен охочий має нагоду послухати лекції, презентації чи просто розповіді від письменника Василя Шкляра, націоналістичного письменника і поета Юрія Руфа,. Актуальну лекцію про сепаратизм на Закарпатті розповідає командир "Легіону Свободи" Олег Куцин. Заступник Голови ВО "Свобода" Юрій Сиротюк презентує книгу "Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів", яка містить матеріали міжнародної конференції "V Бандерівські читання". Мовознавець Ірина Фаріон проводить гутірку, під час якої презентує кілька книг у межах проекту "Від книги до мети". Крім того, свободівка дискутує зі слухачами на тему важливості мови в українському суспільстві. Книгу "Тюремні поезії Юрія Горліса-Горського" презентує Леся Горліс-Горська.

Хедлайнерами "Холодного Яру" стають гурти "Тінь Сонця", "От Вінта!", "КАРНА" та легендарні "Кому Вниз", яких організатори та учасники фестивалю вітають із 30-річчям. На своїй сторінці у Фейсбук організатори Фестивалю нескореної нації написали про культовий гурт: "На творчості колективу виховано не одне покоління націоналістів!". Виступають також "Чумацький Шлях", GG Гуляйгород, Mnishek та Motanka…

З учасниками холодноярських зустрічей спілкується й лідер "Свободи" Олег Тягнибок ‒ відповідає на їхні запитання. "Холодний Яр ‒ це свята земля, полита кров'ю наших предків, поколінь і поколінь героїв… Саме на території Холодного Яру, у Чигирині, була столиця гетьманської України за славних гетьманів Хмельницького та Виговського. Саме тут святили ножі гайдамаки і їхні славні нащадки, перші добровольці московсько-української війни, багато з яких присутні тут сьогодні. На цій святій землі набираємося сили, що заряджує нас до перемог", ‒ наголошує у своєму виступі Олег Тягнибок, а потім відповідає на запитання учасників та гостей фестивалю.

Гості фестивалю мають змогу придбати вишиванки, прикраси, глиняний посуд, сувеніри та патріотичний одяг. На території фесту діють майстер-класи з розпису екологічних торбинок, гончарства, ковальства, всі охочі грають в стародавні ігри давньої Русі. Діє майданчик для військових та турнір зі змішаних єдиноборств і армреслінгу.

"Цікаве було спілкування", ‒ напише, повернувшись до Києва, на своєму Фейсбуці лідер "Свободи"…

Прес-служба ВО "Свобода"