ВО "Свобода"

ENG

17 червня
Олег Тягнибок взяв участь у військово-патріотичному фестивалі "Чортківська офензива"
Олег Тягнибок взяв участь у військово-патріотичному фестивалі "Чортківська офензива"

17 червня 2018 року на Тернопільщині в місті Чорткові відбулись урочистості та історична реконструкція бою, присвячені 99-й річниці з дня славетної наступальної військової операції Української Галицької Армії, відомої як "Чортківська офензива", здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. В урочистостях взяв участь лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Під час заходу відбулася реконструкція бою, також учасники співали патріотичних пісень. Організатори пригостили гостей смачними українськими стравами та провели військово-патріотичний вишкіл.

"Чортківська офензива" ‒ це одна з найвизначніших та найуспішніших наступальних операцій Української Галицької Армії під час польсько-української війни в Галичині у 1918‒1919 рр. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники (підтримка Антантою поляків) та брак матеріяльно-технічного забезпечення в українців врятували супротивника від воєнної поразки.

Україна зможе існувати тільки тоді, коли ми, українці, будемо розраховувати на власні сили. Нам потрібні союзники, але у світі, на жаль, панує закон джунглів. Ми повинні засвоїти уроки історії, чітко розуміючи, хто ми є, на якій землі живемо і яку державу маємо будувати. Ми є правонаступниками Української Народної Республіки, ЗУНР. Переконаний: на сторіччя "Чортківської офензиви" відзначення мають відбуватися на всеукраїнському рівні", ‒ зазначив Олег Тягнибок.

З реконструкторами.jpg
З реконструкторами.jpg

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"