ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Львівська облрада не підтримала заяву свободівців щодо збереження української мови
Львівська облрада не підтримала заяву свободівців щодо збереження української мови

Більшість Львівської обласної ради не проголосувала за заяву про підтримку резолюції Всеукраїнського громадського форуму "За українську мову", яку ініціювала фракція ВО "Свобода". Проект рішення розглядали на сесії облради 15 травня 2018 року.

У заяві, зокрема йдеться, що спроби запровадити багатомовність через преференції для мов нацменшин усупереч Конституції України спрямовані на розкол країни за мовною ознакою, підрив унітарного устрою держави, порушення територіальної цілості, розпалювання сепаратистських вогнищ на Сході, Півдні та Заході України в особливо небезпечний час війни, породження міжетнічного непорозуміння й ворожнечі, перешкоду для так необхідної мовно-національної інтеграції Держави.

Свободівці закликали підтримати вимоги до влади форуму, який відбувся 8 травня в Києві, зокрема ухвалити новий мовний закон на основі законопроєкту № 5669 від 19.01.2017 р. "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" та запобігти включенню в новий закон українофобських положень скасованого Конституційним Судом України сумновідомого закону "Про засади державної мовної політики". Також внести зміни в законодавство про освіту задля узгодження зі ст.ст. 10 та 53 Конституції України та рішенням Конституційного Суду України від 14.12.1999 р., визначивши, що держава утверджує державницьку мовну модель освітнього процесу й водночас створює всі необхідні умови для навчання мовами нацменшин у суботніх чи недільних школах за власний кошт.

Також ініціатори вимагають звільнити Лілію Гриневич з посади міністра освіти і науки України за діяльність, що завдає шкоди національним інтересам України, і позбавити звання Героя України Сергія Ківалова за антиукраїнську діяльність.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"