ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Депутати-свободівці: Нам потрібна не приватизація стратегічних підприємств, а їхній запуск!
Депутати-свободівці: Нам потрібна не приватизація стратегічних підприємств, а їхній запуск!

Уряд анонсував грандіозний дерибан, який буде здійснюватися сьогодні в інтересах олігархів проти інтересів абсолютної більшості української нації. Йдеться щодо так званої приватизації 26 стратегічних підприємств. Про це під час брифінгу у Верховній Раді 15 травня 2018 року заявили народні депутати-свободівці Андрій Іллєнко та Михайло Головко.

За словами націоналістів, приватизувати планують, зокрема, "Центренерго", низку обленерго, теплоелектроцентралі, "Об'єднану Гірничну-Хімічну Компанію", вугільну компанію "Краснолиманська", "Азовмаш", "Турбоатом", "Електроважмаш", "Сумихімпром", Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, Украгролізинг, Аграрний фонд, ДПЗКУ.

"Фактично це чергова хвиля пограбунку, який здійснювався з 90-х рр. За це держава планує отримати в бюджет 21, 3 млрд. грн, тобто в середньому 31 млн дол. за 1 підприємство ‒ це мародерство. Свободівці будуть робити все для того, аби цей пограбунок не відбувся", ‒ заявив Андрій Іллєнко.

Свободівець підкреслив, що депутати-націоналісти ще 2014 року зареєстрували законопроект 2424-а, який забороняє здійснювати приватизацію під час війни. Цей законопроект входить до Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, на підтримку якого в парламенті вже зібрано понад 100 голосів.

Своєю чергою, Михайло Головко заявив, що не можна продавати підприємства, які дають реальний прибуток: "Той, хто це робить ‒ або злочинець, або божевільний, або агентура, яка з років незалежності намагається знищити одну українську галузь за іншою. Стратегічні підприємства мають залишатися під державним контролем ‒ це гарантія нашої безпеки як держави.

Ми побачили, як Фонд держмайна на чолі з Трубаровим за два роки штучно занизили ціну "Центренерго", "Одесаенерго", "Донецькенерго" до шести разів. Це злочин, і ми вимагаємо порушення кримінальних справ для притягнення до відповідальності винних, а також відставки Трубарова з посади. Через такі дії Україна щорічно втрачає більше 20 млрд гривень. Нам потрібна не приватизація стратегічних підприємств, а їхній запуск!"

Прес-служба ВО "Свобода"