ВО "Свобода"

ENG

21 квітня
У Києві відкрили пам'ятник героєві московсько-української війни Мирославові Мислі
У Києві відкрили пам'ятник героєві московсько-української війни Мирославові Мислі

21 квітня 2018 року в Києві відкрили пам'ятник героєві московсько-української війни, бійцеві "Легіону Свободи", члену Проводу ВГО "Сокіл", офіцеру ЗСУ Мирославові Мислі "Мисливцю". Розташований він у однойменному сквері на вулиці Смоленській у Солом'янському районі столиці.

На відкриття пам'ятника зібралися друзі, бойові побратими Мирослава, активісти "Свободи" та "Сокола", а також небайдужі Кияни. Перед присутніми виступив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода", який поділився спогадами про "Мисливця".

"Маємо бути щирими і веселими ‒ того би хотів Мисла, який вмів радіти життю, вмів зворушливо скласти слова докупи. Він не тільки загинув у бою під час прямого контакту з ворогом, забравши​ у пекло життя окупантів ‒ він вірив у те, що робить, вірив у перемогу і кожним своїм кроком пришвидшував перемогу соціал-національної ідеї.

Багато хто зве його вчителем. Він був і моїм вчителем. Так щиро, як він, жити може далеко не кожен. Коли у підручниках історії буде реалізовано те, за що боровся Мисла, ‒ це буде гідне його вшанування.

Відкриваючи пам'ятник Миркові, пам'ятаємо всіх, хто загинув. І продовжуємо їхню боротьбу", ‒ наголосив очільник націоналістів.

Свою чергою, керівник ВГО "Сокіл" Юрій Черкашин "Чорнота" зауважив, що мрією Мирослава була українська Україна на її етнічних теренах.

"Мисла був великим мрійником, який пройшов яскраве, проте коротке життя. Він був готовий вигризати, відвойовувати свою мрію. Його мрія ‒ це Україна українців, Україна без "ватніків", від Сяну по Кавказ. Заради цього він віддав своє життя. І разом з тим врятував життя хлопців, яких він прикривав.

Ми поклали йому в труну набої, аби він прикривав нас із неба. Ми, заради яких Мирослав віддав своє життя, повинні втілити його мрію ‒ здобути Україну українців на всіх її етнічних землях. Повинні бити ворога в тилу, на фронті та в собі", ‒ зазначив очільник "Сокола".

Водночас народний депутат України Андрій Іллєнко наголосив, що Мирослав Мисла належить до когорти героїв, завдяки чину яких постане могутня Україна.

"Кілька днів тому я мав спонтанну розмову щодо "недоречності встановлення пам'ятників" і "недоречності створення нового культу".

Та зараз нам потрібен культ. Бо нація ‒ це і територія, і економіка, і культура, але перш за все її формують герої, які пролили кров в обороні землі. Зараз дуже часто вживають слово "герой", зловживаючи цим поняттям. Але мине 100 років ‒ і люди приходитимуть до пам'ятника Мислі, знаючи, завдяки кому вони живуть у процвітаючій Україні".

Прес-служба ВО "Свобода"