ВО "Свобода"

ENG

10 квітня
Свободівці вшанували пам'ять героїв битви під Гурбами
Свободівці вшанували пам'ять героїв битви під Гурбами

10 квітня 2018 року активісти Рівненської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на чолі із лідером партії Олегом Тягнибоком, народним депутатом України Олегом Осуховським та головою обласного осередку Олексієм Бучинським вшанували пам'ять українських повстанців, які загинули в бою з військами НКВС поблизу села Гурби, що на Здолбунівщині.

Щорічно тисячі націоналістів зі всієї України, зокрема Рівненщини, Тернопільщини та Волині, відвідують урочище Гурби, аби віддати данину пам'яті тим, хто прийняв нерівний бій із загонами НКВС: повстанцям, убитим під час п'ятиденної битви, та тисячам жителів сіл Гурби і Антонівці, винищених після того.

"Це місце слави та героїзму наших попередників. Сучасні українці такі самі герої: ті, які пішли добровольцями на війну, ті, які почали допомагати нашим воїнам та стали волонтерами, і ті, які борються нині із внутрішнім ворогом ‒ олігархатом. Все це наша нація, той ланцюг, який неможливо розірвати ‒ і метрві, і живі, і ненароджені. Тому мусимо пам'ятати нашу історію, возвеличувати та вчити ній наших дітей. Тільки тоді ми матимемо майбутнє, за яке свого часу гинули під Гурбами юнаки та юнки Української Повстанської Армії", ‒ зазначив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Голова Рівненської обласної "Свободи" Олексій Бучинський зазначив, що вже кілька десятиліть на третій день Великодня жителі найближчих областей вшановують пам'ять тих воїнів, які боролися за незалежну Українську Державу. Свободівець відзначив важливість того, що нині Гурби відвідує величезна кількість молоді та герої російсько-української війни, для яких УПА стало прикладом незламности духу та жаги до перемоги.

"Понад сімдесят років тому наших братів по духу не лякала загроза смерти, адже національна ідея великої Української Держави була важливіша! Нині наші патріоти борються з окупантом, але вже не в поліських лісах, а в донецьких степах. Наш обов'язок ‒ допомагати їм, зокрема, борючись із внутрішніми ворогами країни. І лише так разом ми переможемо!" ‒ запевнив присутніх керівник Рівненської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Бучинський.

Прес-служба ВО "Свобода"