ВО "Свобода"

ENG

27 лютого
У Тальному поліція переслідує міського голову-свободівця за дописи у соцмережах
У Тальному поліція переслідує міського голову-свободівця за дописи у соцмережах

27 лютого 2018 року до міської ради Тальнівської ОТГ прийшли полісмени, які намагалися тиснути на міського голову свободівця Олексія Юрченка та його підлеглих. Поліція вимагала надати інформацію про осіб, які модерують Фейсбук-спільноту "Тальнівська міська рада". Націоналісти вважають, що дії поліції пов'язані з намаганням Олексія Юрченка покінчити з нелегальним гральним бізнесом у Тальному.

За місяць до цих подій, 31 січня 2018 року, Тальнівська міськрада створила комісію та провела рейд-перевірку закладів під вивіскою "Українська державна лотерея". Там під виглядом лотереї функціював гральний бізнес, заборонений в Україні з 2009 року. Міський голова направив відповідну заяву до правоохоронних органів, було порушено кримінальне провадження. Про це і повідомила на сторінці Фейсбук-спільноти "Тальнівська міська рада" прес-служба ради. Зокрема, в дописі процитували слова міського голови, що в разі бездіяльности правоохоронців щодо закриття незаконного бізнесу влада буде змушена розв'язувати цю проблему самостійно та радикально.

Поліція одразу відреагувала на ці слова та вимагала пояснити, "які саме радикальні дії будуть вжиті у разі бездіяльності поліції".

"Сьогодні стався показовий випадок. Поліціянт, який представився як "старший лейтенант Олег Погрібняк", фактично переслідував та спробував влаштувати допит (подекуди переходячи на крик) працівниці міськради, в обов'язки якої входить висвітлення інформації та робота зі ЗМІ.

Минув майже місяць з часу надходження заяви про гральний бізнес до поліції. Незаконний бізнес і далі працює, а поліція взялася за репресії, намагаючись тиснути та залякувати людей і впроваджувати цензуру. За фактом бездіяльности поліції щодо незаконного бізнесу та спроб тиснути на працівників Тальнівської міської ради будуть відповідні заяви. А поліціянтам, раз вас так цікавлять радикальні дії, хочу нагадати, як 2014 року усе місто піднялося і не пустило "тітушок" до Києва. Не сумнівайтеся: якщо ви будете покривати гральний бізнес та порушуватимете законодавство ‒ громада вдасться до будь-яких заходів, щоби відновити справедливість і верховенство Конституції", ‒ заявив депутат Тальнівської ОТГ від ВО "Свобода" Віталій Шуляк.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"