ВО "Свобода"

ENG

20 лютого
На Січеславщині свободівці вшанували героїв Небесної сотні
На Січеславщині свободівці вшанували героїв Небесної сотні

Пам'ять героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції гідности, вшанували свободівці Січеславщини. Меморіяльні заходи тривали протягом трьох днів 18‒20 лютого 2018 року.

Так, 18 лютого осередок ВО "Свобода" міста Дніпра разом із націоналістами "Правого сектору" вшанували пам'ять героїв Небесної сотні на площі Героїв Майдану. На цьому місці чотири роки тому стирчав комуністичний бовван, тепер пройшов мітинг пам'яти українських героїв.

19 лютого молебень за героїв Небесної сотні відбувся у Кам'янському на майдані Героїв біля пам'ятного знаку загиблим за Україну. Голова Кам'янської міської організації ВО "Свобода" Дмитро Кропотов зачитав поіменно кожного загиблого, священник Української греко-католицької церкви відслужив молебень. На заході свободівець Сергій Петренко, відзначений найвищою партійною нагородою за участь у Революції гідности, розгорнув прапор ВО "Свобода", опалений вогнем Майдану.

20 лютого у центрі Кривого Рогу біля стели Героїв розпочався мітинг-реквієм до Дня героїв Небесної сотні. У заході взяли участь близько півтисячі містян, у тому числі представники націоналістичних організацій і громадських об'єднань. Підписанти спільного націоналістичного маніфесту, продемонстрували на мітингу свою єдність та злагодженість дій. Після виконання славня та виступу священників була сформована спільна колона, яка рушила мовчазним ходом до стіни із величезним малюнком, присвяченого Небесній сотні. Там служителі УПЦ КП та УГКЦ відслужили молебень за упокій українських героїв.

"Надзвичайно важливим для майбутніх поколінь є розуміння подвигу героїв Небесної сотні. Вшанування їхньої пам'яти як ніщо инше має єднати патріотів України навколо ідеї побудови дійсно сильної, незалежної Української Держави. Четвертий рік поспіль ми відзначаємо цю страшну, знаменну дату в нашому місті. Ми вшановуємо пам'ять Небесної сотні разом зі своїми прапорами, з якими йшли на барикади Майдану наші побратими, з якими йдуть у бій свободівці на Донбасі. Ми не забудемо великої жертви синів і дочок України, ми помстимо за їхню смерть і не дамо розколоти націоналістичний та патріотичний рух у Кривому Розі на догоду ворогам України!" ‒ прокоментувала захід голова Криворізької МО ВО "Свобода" Тетяна Соловйова.

Також 20 лютого заходи пам'яти героїв Небесної сотні пройшли у Верхньодніпровську, де учасники Революції гідности у місцевому коледжі ділилися спогадами, думками та емоціями із студентами. А ввечері містяни зібралися біля постамента Тарасові Шевченку. Священник УПЦ КП провів літію за убієнними, присутні запалили лампадки.

Апостолівська "Свобода" провела мітинг-реквієм 20 лютого на вулиці Центральній. Перед містянами виступив депутат апостолівської районної ради Володимир Козаченко, який розповів про роль, яку відіграли апостолівські активісти в часи Революції гідности. Також слово було надано заступнику обласної організації ВО "Свобода" Дмитру Білоненку. Він наголосив на необхідності виховання свідомого сучасного громадянина України на прикладі самовідданості майданівців. Захід завершився покладанням квітів до пам'ятника героям російсько-української війни, багато з яких розпочали свій бойовий шлях саме з участі у Революції гідности.

У Нікополі в центрі міста активісти "Студентської Свободи", спільно із представниками инших організацій патріотичного спрямування провели історичну реконструкцію, приурочену вшануванню героїв Небесної сотні. На заході грала патріотична музика, демонструвались світлини та відеокадри тих лютневих подій. Люди мали змогу послухати очевидців та згадати жертовність полеглих. Після заходу активісти пройшлись смолоскипним маршем вулицями міста. "Вогонь який ми з собою несемо тотожний до вогню в наших серцях, цей вогонь уособлює пам'ять за загиблими, цей вогонь загартовує нас до незламності в боротьбі", ‒ прокоментував захід керівник Нікопольского міського осередку "Студентської Свободи" Данило Кононюк.

Прес-служба Дніпровської обласної організації ВО "Свобода"