ВО "Свобода"

ENG

12 лютого
На Тернопіллі свободівці вшанували пам'ять національного героя Клима Савура
На Тернопіллі свободівці вшанували пам'ять національного героя Клима Савура

12 лютого 2018 року в Збаражі, що на Тернопільщині, представники Збаразької районної організації ВО "Свобода", Тернопільської обласної "Свободи" та збаразького й тернопільського осередків ВГО "Сокіл" смолоскипним маршем вшанували 73- річчя з дня смерти уродженця міста, командира УПА-Північ Дмитра Клячківського, більш відомого як Клим Савур.

Націоналісти із прапорами та смолоскипами вирушили колоною до пам'ятника герою, покладали квіти до його підніжжя, після чого заспівали українські повстанські пісні.

"Сьогодні ми прийшли віддати шану провідникові та нашому земляку Климу Савуру. Пам'ятаємо його славу, звитягу та героїзм, які запалили нас продовжувати цей шлях. Нині маємо зовнішнього агресора ‒ Московію, напади імперіялізму, мадярів, румун, поляки намагаються диктувати нам власні умови… Нас не поважають у світі, бо в державі немає національної влади. Наше завдання ‒ піднімати національний дух, поважати один одного, тоді з нами рахуватимуться, адже зрозуміють, що українці ‒ це нація борців!" ‒ наголосив народний депутат України свободівець Михайло Головко.

"Молоді хлопці та дівчата йшли до лав УПА, щоби спільно боронити свою землю й державу. Як тоді, так і зараз війна була на два фронти: зовнішня та внутрішня, ‒ продовжив голова Тернопільської організації ВО "Свобода" Олег Сиротюк. ‒ На жаль, ми не бачимо представників влади на вшануванні національних героїв, натомість у них є час на розваги. Ця влада ‒ вирок нашій державі, тому ми повинні вишколюватися, гартуватися, бути готовими до війни, щоб у ній перемогти".

Захід завершився урочистим виконанням Державного славня.

Прес-служба ВО "Свобода"