ВО "Свобода"

ENG

8 лютого
"Свобода" ініціює підняття червоно-чорного прапора на Житомирщині
"Свобода" ініціює підняття червоно-чорного прапора на Житомирщині

Фракція ВО "Свобода" Житомирської облради підготувала до наступної сесії проект рішення "Про використання революційного прапора ОУН на території Житомирської області".

Розуміючи істинну ідеологію червоно-чорного стяга ‒ прапора країни, яка охоплена боротьбою, та з нагоди 89-річчя від Дня створення ОУН, свободівці пропонують підняття біля адміністративного будинку Житомирської обласної ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, революційного прапора ОУН у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті Героїв.

На знак вшанування пам'яті Героїв національно-визвольних змагань революційний прапор ОУН піднімається в траурному оформленні ‒ у цьому випадку до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Також проект рішення передбачає рекомендацію керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, громадських об'єднань Житомирщини вивішувати революційний прапор ОУН на будівлях у дні, затверджені в додатку до цього рішення.

"Зокрема, йдеться про 1 січня ‒ день народження голови Проводу ОУН Степана Бандери, 3 лютого ‒ день створення ОУН, 5 березня ‒ день смерті Романа Шухевича, 21 травня ‒ День пам'яті жертв політичних репресій, 14 червня ‒ день народження першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця, 30 червня ‒ Проголошення Акту відновлення Української держави й день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, Романа Шухевича, 30 липня ‒ створення УВО, а також на свято Героїв і в День захисника України.

Цей перелік дат не є вичерпним, і революційний прапор ОУН може бути вивішений і в інші дати", ‒ зазначає очільник Житомирського обласного осередку ВО "Свобода", депутат облради Сидір Кізін.

Прес-служба ВО "Свобода"