ВО "Свобода"

ENG

8 листопада 2017
Провладні депутати Київради продовжують земельний дерибан у столиці
Провладні депутати Київради продовжують земельний дерибан у столиці

8 листопада 2017 року відбулося чергове засідання комісії Київради з питань землекористування та архітектури. Незважаючи на спротив громади та свободівців, депутати від більшости (БПП-"Солідарність" та "Єдність") таємно проголосували за незаконний детальній план території (ДПТ) у Шевченківському районі. Це документ, що надає уточнення земельної ділянки, деталізуючи її на місцевості. Ухвалення ДПТ фактично дає можливість відводити земельні ділянки під будівництво нових споруд, зокрема житла. Всі ДПТ, які були протягнуті на комісії, не відповідають чинному Генеральному плану Києва.

Зокрема йдеться про територію на Сирці у Шевченківському районі столиці, де узаконюються об'єкти одіозного забудовника Войцеховського (за документами там мав бути дитячий садок). ДПТ також передбачено сім нових житлових комплексів. Варто зазначити, що документ не передбачає будівництво нових дитсадків, спортмайданчиків тощо, проте передбачає зміну функціонального призначення територій забудови, сільськогосподарського призначення, промислових територій, громадських будівель і споруд на багатоповерхову забудову.

"ДПТ передбачено розміщення на території природо-заповіданого фонду парку "Нивки" двох об'єктів будівництва, що прямо заборонено законом, також зменшуються частини парку шляхом переведення території із зеленої зони в територію для громадських будівель і споруд (багатоповерхові будинки), що грубо порушує чинне законодавство", ‒ заявив депутат Київради від "Свободи" Святослав Кутняк.

Також порушенням є той факт, що на громадських слуханнях не були обговорені містобудівні умови, які визначають параметри будівництва та благоустрій території, її озеленення.

Попри всі ці порушення, рішення суду, який визнав незаконним зведення двох 26-поверхових споруд на цій території й шалений спротив громади, ветеранів війни й свободівців, депутати від більшости з порушенням процедури все ж проголосували за цей ДПТ.

Прес-служба ВО "Свобода"