ВО "Свобода"

ENG

7 листопада 2017
Ірина Фаріон презентувала у черкаських вишах свої нові книги
Ірина Фаріон презентувала у черкаських вишах свої нові книги

7 листопада 2017 року Ірина Фаріон презентувала в черкаських вишах книги "Мовна норма: пошук істини" та "Мовний портрет Івана Пулюя". У цих працях ідеться про знищений в 30-х роках ХХ століття український правопис та про фізика, що в душі був ліриком.

Окрім цього, Ірина Фаріон ознайомила авдиторію зі своєю монографією "Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у XI‒XVII столітті" та 4-м виданням книги "Мовна норма: знищення пошук, віднова".

У Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького Ірина Фаріон більше спілкувалася на мовознавчі теми, адже основу авдиторії складали викладачі та студенти-філологи. Проте завітали на зустріч і фізики, аби послухати про Івана Пулюя як універсального мислителя та вченого.

У Черкаському державному технологічному університеті мовознавець поспілкувалася з викладачами та студентами, що вивчають точні науки. На цьому заході Ірина Фаріон звернула увагу гостей на те, що головною функцією мови не є комунікація. Мова є надважливою, адже як інструментом пізнання нею користуються представники всіх фахів. Математику, фізику, хімію не можна пояснити без допомоги мови.

Також Ірина Фаріон розповіла про те, що іноді маленькі речі можуть змінити все. Мовознавець навела приклади невеликих за об'ємом, але потужних за змістом книг, які перевернули уявлення сплячих українців про самих себе.

"Маркіян Шашкевич у збірці "Русалка Дністрова" надрукував усього 6 своїх віршів, Тарас Шевченко у першому виданні "Кобзаря" мав 8 поезій українською мовою. І Шашкевич і Шевченко стали будителями національної свідомості українців. Це викликало неабияке обурення в поляків та москалів, адже й ті й інші вважали, що ніяких українців (русинів) та української (руської) мови не існує. Шашкевич та Шевченко надрукували маленькі книжечки, які зробили великий переворот" ‒ наголосила Ірина Фаріон на зустрічі в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"