ВО "Свобода"

ENG

5 листопада 2017
З ініціативи фракції ВО "Свобода" в Луцьку відродили фестиваль "Оберіг"
З ініціативи фракції ВО "Свобода" в Луцьку відродили фестиваль "Оберіг"

З ініціативи фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді вдалося відродити Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії "Оберіг". Протягом 2-4 листопада 2017 року в Луцьку відбувалися фестивальні заходи.

Як зауважив під час прес-конференції з нагоди відкриття "Оберегу-1017" голова оргкомітету фестивалю, перший заступник голови обласної ради свободівець Олександр Пирожик, відродження фестивалю присвячене 100-річчю Української революції, 75-річчю створення УПА та новітнім героям України ‒ героям Небесної сотні та героям російсько-української війни на сході країни.

"Дякую свободівській фракції в обласній раді, дякую побратиму Сергію Сіваку, який став автором внесеного на сесію проекту рішення про відновлення "Оберегу", дякую всім депутатам обласної ради, які цей проект підтримали. 1 грудня 2016 року обласна рада прийняла рішення відродити "Оберіг", і ми взялися за реалізацію задуму", ‒ зауважив Олександр Пирожик.

Фестиваль розпочався з благословення Митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла та хвилини мовчання за загиблими українськими героями.

Загалом до конкурсного відбору, як зауважив голова журі конкурсу Ігор Павлюк, було допущено 54 претенденти на фестивальні відзнаки. За рішенням журі, фестивальні відзнаки здобули 12 конкурсантів.

За одноголосним рішенням журі фестивалю, Гран-прі здобув бард Зиновій Медюх зі Стрия (Львівська область) ‒ активний учасник Революції гідності, колишній боєць-доброволець батальйону імені Кульчицького, добре відомий нашим бійцям частими виступами на всій лінії фронту російсько-української війни.

І місце розділили розділили 13-річний Артем Харченко зі Старокостянтинова Хмельницької області та Вікторія Гурська з Луцька.

ІІ місце вибороли Олександр Скотній (Слов'янськ, Донецька область), дует Юрія та Віри Найд (Хмельницький) та Оксана Чухліб (Львів).

ІІІ місце здобули Олеся Чайка (Київ), Наталія Максимук (Луцьк), Юлія Хохідра (Глобине, Полтавська область), Юрій Щербик (Луцьк) та гурт "Криші моря" (Луцьк).

Фестивальні дипломи також отримали: Мікаель Галузян і Андрій Маслічук (Луцьк) та Марія Годлевська (селище Торчин Луцького району Волині).

Приз глядацьких симпатій за виконання політичної сатири дістався Віктору Погуляю (Прилуки, Чернігівська область), а спеціальна відзнака голови журі "За волонтерську пісню" ‒ Миколі Більшевичу з Ковеля (Волинь).

У заключному Гала-концерті переможців фестивалю виступили також його гості: народні артисти України Валерій Маренич із Луцька та Володимир Смотритель із Хмельницького, бард Василь Жданкін із Кременця на Тернопіллі, Сергій Мороз із гуртом "Простір музики" з Черкас, Юрій Поліщук із гуртом "Чорні черешні" з Луцька, Лариса Бережан із Чернівців, лідер гурту "Шабля" Вова Гейзер, бард Віктор Нестерук і Тарас Компаніченко з гуртом "Хорея козацька" з Києва.

Прес-служба ВО "Свобода"