ВО "Свобода"

ENG

11 жовтня 2017
РФ оголосила у міжнародний розшук свободівця Володимира Назаренка
РФ оголосила у міжнародний розшук свободівця Володимира Назаренка

11 жовтня 2017 року Слідчий комітет Російської Федерації, який раніше заочно звинуватив заступника голови ВГО "Сокіл", молодшого лейтенанта, бійця 25-го батальйону ЗСУ "Київська Русь", депутата Київради від ВО "Свобода" Володимира Назаренка у нападі на Посольство РФ у Києві, оголосив його в міжнародний розшук та заочно арештував свободівця.

Як наголошує російське слідство, 14 червня 2014 року, діючи в групі з іншими особами, Назаренко вчинив грубу наругу над символікою РФ. За це його звинуватили в скоєнні злочину, передбаченого ст. 329 КК РФ ("наруга над Державним прапором Російської Федерації").

Сам Володимир Назаренко пояснює увагу до його особи Слідчого комітету РФ своєю боротьбою з російським бізнесом в Україні ‒ як у рамках міськради, так і на столичних вулицях: "Загалом, гадаю, Росія знайде причини для заочного ув'язнення всіх 46 мільйонів українців, а не лише кількох осіб. Дивлячись на те, як наша Генпрокуратура допитує Олега Куцина, мені лишається хіба чекати, коли українська служба Інтерполу виконає рішення РФ та спробує мене затримати. Запевняю, що дії українського націоналіста в цих обставинах будуть адекватними і логічними".

Коментуючи рішення російської влади, керівник Київської міської організації ВО "Свобода" Петро Кузик наголосив: "Застерігаємо правоохоронні органи України ‒ в разі затримання героя війни Володимира Назаренка, який захищав Україну від держави-агресора Росії, ви станете на один бік з окупантом і отримаєте шалений опір суспільства. В Україні четвертий рік точиться війна, і дії свободівця й инших патріотів біля Посольства РФ 2014 року є абсолютно природними й адекватними. Коли йде війна, функціювання в Україні посольства держави-агресора є неприйнятним!".

Довідка: Слідчий комітет РФ також звинувачує командира "Легіону Свободи" Олега Куцина в тому, що він спільно з командиром 93-ї бригади ЗСУ здійснював артобстріли об'єктів цивільної інфраструктури на тимчасово окупованих територіях. Загалом СК РФ "розслідує" більше сотні кримінальних справ щодо московсько-української війни. 76 із них об'єднано у спільне провадження у справі "про застосування заборонених засобів і методів ведення війни на Донбасі".

Як не дивно, але Генпрокуратура України взялася розслідувати цю справу, викликає на допити Олега Куцина та навіть вимагала видачі особистих даних бійців "Карпатської Січі", які перебували під його керівництвом.

Цей самий СК РФ у березні 2014 року порушив кримінальну справу проти Олега Тягнибока, звинувативши лідера "Свободи" у тому, що він нібито воював у Чечні під керівництвом Шаміля Басаєва.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"