ВО "Свобода"

ENG

5 вересня 2017
"Свобода" вимагає від Верховної Ради якнайшвидше скасувати депутатську недоторканність
"Свобода" вимагає від Верховної Ради якнайшвидше скасувати депутатську недоторканність

Парламент повинен скасувати депутатську недоторканність. Аби це було нарешті зроблено, громадяни мають активно тиснути на політиків. Про це заявили народні депутати-свободівці Андрій Іллєнко та Юрій Левченко під час брифінгу у Верховній Раді України 5 вересня 2017 року.

"Наприкінці минулої сесії парламенту свободівці ініціювали збір підписів за те, щоби внести зміни до Конституції та скасувати депутатську недоторканність. Ми закликаємо політичні сили, які обіцяли скасувати недоторканність, мати політичну відповідальність, а суспільство ‒ активного тиснути на політиків для того, щоби це питання було нарешті вирішено", ‒ заявив Андрій Іллєнко.

Свободівець наголосив на тому, що, попри реєстрацію законопроекту, його не вносять до поряду денного сесії.

Своєю чергою, Юрій Левченко підкреслив, що під законопроектом підписалося 158 депутатів, а це більше, ніж налічує будь-яка фракція.

"Усе суспільство бачило цирк навколо зняття недоторканності з деяких народних депутатів наприкінці минулої сесії Верховної Ради. Зняли недоторканність лише з Добкіна, але навіть його не посадили. Це наслідок дії другого абзацу Статті 80 Конституції України, який говорить про те, що не можна затримати й заарештувати народного депутата, якщо цього не дозволить Верховна Рада. Аби надалі не було постійних спекуляцій на цій темі, свободівці ініціювали прибрати цей абзац із Конституції. Нам вдалося зібрати під законопроектом 158 підписів, його було зареєстровано та роздано народним депутатам. І зараз ми вимагаємо, щоби цей документ включили в порядок денний сесії. Це потрібно робити вже зараз. А на найближчому пленарному засіданні законопроект має бути направлено на висновок Конституційного Суду.

Ганебний абзац Конституції про депутатську недоторканність має бути скасовано якнайшвидше. Лише так ми можемо припинити безкінечний цирк, коли деякі народні обранці вважають, що вони вищі за закон. Сподіваємося на підтримку суспільства та закликаємо громадян звертатися до своїх депутатів, Голови Верховної Ради та голів фракцій із вимогою підтримати законопроект", ‒ зазначив націоналіст.

Прес-служба ВО "Свобода"