ВО "Свобода"

ENG

17 липня 2017
У Черкасах презентували громадську ініціятиву щодо заснування журналістської премії ім. Василя Сергієнка
У Черкасах презентували громадську ініціятиву щодо заснування журналістської премії ім. Василя Сергієнка

17 липня 2017 року в Черкасах відбулася прес-конференція ініціятивної групи черкаських журналістів та громадських діячів щодо започаткування премії імени закатованого героя Небесної сотні, прихильника ВО "Свобода" Василя Сергієнка. Співзасновниками премії виступили свободівці Олексадр Аронець та депутат Черкаської облради Юрій Ботнар.

Ініціятивна група ставить за мету вшанування пам'яти поета й журналіста Василя Сергієнка, а також популяризацію громадської активности, розслідувань корупційних діянь, убезпечення життя та здоров'я журналістів-розслідувачів. Організатори пропонують започаткувати конкурс на здобуття журналістської премії ім. Василя Сергієнка.

"Сьогодні ми розпочинаємо важливий для України та всієї журналістської спільноти проєкт. Відомі черкаські журналісти, активісти Революції гідности, громадські діячі ініціюють створення премії журналістів-розслідувачів імени героя Небесної сотні Василя Сергієнка. Через три роки після завершення Революції гідности в країні процвітає корупція, а місцеві князьки продовжують визискувати народ та залякувати тих, хто насмілився їм перешкоджати. Корупція й місцевий феодалізм руйнують Україну дужче за зовнішнього окупанта. На щастя, не всі бояться казати правду. Не всі бояться розкривати злочини місцевих "еліт" та показувати гидке нутро корупції.

Великий приклад українцям надав герой Небесної сотні Василь Сергієнко. Він є прикладом боротьби з несправедливістю, з беззаконням кривавого режиму Януковича, безстрашної боротьби з місцевими феодалами, які залякували громадян та чинили свавілля. Журналіст написав цикл викривальних статей про злочини "регіоналів", і змусити його навіки замовкнути змогла лише жорстока смерть. Я впевнений, що наша ініціятива сприятиме розвитку незалежних ЗМІ та убезпечить регіональних журналістів-розслідувачів від тиску з боку місцевих князьків", − наголосив під час виступу Олександр Аронець.

Юрій Ботнар висловив підтримку журналістам, які не бояться досліджувати теми корупції та злочинні дії можновладців. Свободівець наголосив, що лише спільними діями активістів і журналістів можна буде змінити ситуацію й відновити справедливість у країні: "Ми підтримуємо ініціятиву щодо запровадження премії для журналістів, які не бояться. Ми дякуємо родині Василя Сергієнка, яка підтримує створення премії та продовжує справу нашого побратима, долучаючись до таких заходів. Зі свого боку, як депутати облради, ми ініціюємо звіт правоохоронців про хід розслідування справи про вбивство Василя Сергієнка. Маємо на меті організувати пікети Вищої ради юстиції. Ми вимагатимемо покарання та позбавлення статусу тих суддів, які мало не відпустили з-під варти підозрюваного в організації цього злочину. Тоді лише завдяки небайдужим активістам цього не трапилось. Також ми плануємо пікетувати Генпрокуратуру з вимогою внести до Верховної Ради подання про зняття недоторканности з Геннадія Бобова. Очевидно, що лише об'єднавшись, ми зможемо покарати і замовника, і організаторів, і виконавців убивства нашого побратима. Ми також ставимо собі за мету убезпечення українського суспільства та журналістів від переслідувань і тиску".

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"