ВО "Свобода"

ENG

14 липня 2017
На Полтавщині депутати блокують звернення свободівців щодо святкування "Дня перемоги" 9 травня
На Полтавщині депутати блокують звернення свободівців щодо святкування "Дня перемоги" 9 травня

14 липня 2017 року на сесії Полтавської обласної ради депутати не підтримали свободівське звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо визнання 8 травня неробочим, а 9 травня ‒ робочим днем.

Заступник голови Полтавської облради свободівець Анатолій Ханко подав проєкт звернення до Кабміну та Верховної Ради України, в якому йдеться про необхідність позбавити Україну від тоталітарного спадку святкування "Дня перемоги".

"У більшості країн Европи пам'ять жертв Другої світової війни вшановують 8 травня. В Україні ж і досі оберігають звичай, який прийшов до нас із Совєцького Союзу. Більш того, 9 травня досі підтримується на законодавчому рівні. Після впровадження декомунізаційних законів 9 травня стало Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 8 травня ‒ Днем пам'яті та примирення. І саме 9 травня 2017 року, в "совковому" дусі, в Україні відбулася низка заходів, на які традиційно зігнали тисячі працівників б'юджетних організацій, школярів та студентів. Прикриваючись пам'яттю пращурів, були організовані промосковські акції, які спровокували сутички в багатьох містах України.

День перемоги над нацизмом в Україні перетворився у черговий привід для активізації сепаратистської діяльности. За спроби активістів забезпечити законність проведення заходів з відсутністю забороненої символіки, зокрема й акції "безсмертні полки", поліція затримала десятки українських патріотів у Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та инших містах. У Полтаві також не обійшлося без пропутінського маршу "безсмертного полку". Також 9 травня у Кобеляках пропагували комуністичну символіку.

Щоб надалі уникнути проведення подібного "ватного" шабашу, достатньо визнати 8 травня неробочим днем, а 9 травня ‒ робочим днем. Для забезпечення виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", підтримуючи положення проєкту закону "Про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні" у частині визначення 8 травня неробочим днем, 9 травня ‒ робочим днем, вимагаємо ухвалити даний закон та внести відповідні зміни до Кодексу законів про працю України", ‒ йдеться у проєкті рішення, поданому націоналістом.

У результаті голосування депутати не підтримали це питання. "За" ‒ 16, "проти" ‒ 1, двоє ‒ "утрималися". У залі були присутні 62 із 84 депутатів.

Прес-служба ВО "Свобода"