ВО "Свобода"

ENG

31 травня 2017
Суд залишив під вартою можливого організатора вбивства побратима Василя Сергієнка
Суд залишив під вартою можливого організатора вбивства побратима Василя Сергієнка

31 травня 2017 року Придніпровський районний суд не задовольнив скаргу адвоката підозрюваного Вадима Мельника щодо визнання незаконности його затримання і прохання про звільнення його з-під варти. Засідання відвідали десятки черкасців, зокрема підтримати сторону обвинувачення прийшли й свободівці.

Напередодні, 30 травня 2017 року, Мельнику безпосередньо в залі суду вручили підозру у вчиненні правопорушення ‒ створення злочинного угрупування. Раніше його затримали за підозрою в організації викрадення і вбивства відомого корсунського журналіста та активіста Василя Сергієнка.

Як заявив адвокат підозрюваного Сергій Гончар, затримання його підзахисного є незаконним. Він аргументував це тим, що нібито таке затримання може відбутися тільки, якщо людина вчинила злочин у цей самий день, коли була вручена підозра. Натомість слідчий сказав, що відповідний документ був вручений тоді, коли було зібрано достатню кількість доказів. Крім того, він відповів адвокату, що двоє инших підозрюваних у цій справі досі перебувають у розшуку, тож переховування, а отже вчинення правопорушення, не припинялося на момент затримання.

Адвокат Мельника Сергій Гончар вимагав відпустити підзахисного з-під варти і виконати ухвалу Апеляційного суду ‒ забезпечити йому тримання під нічним домашнім арештом. Окрім того, він вимагав, щоб засідання було закритим, бо вчора активісти в суді поцілили в підозрюваного карамелькою. Суд відхилив скаргу адвоката Мельника в повному обсязі.

"Ми не можемо стояти осторонь таких справ, тому ходимо на всі засідання, що стосуються жорстокого вбивства журналіста, нашого побратима Василя Сергієнка. Зауважу, що одночасно зі справою Вадима Мельника уже кілька років тривають суди над виконавцями злочину ‒ Воронковим, Горбенком, Завражином та иншими. Присутність громади на цих засіданнях необхідна. Це підтвердили події 30 травня, коли завдяки пікетуванню Апеляційного суду активістами слідству вдалося провести повторне затримання потенційного організатора вбивства Василя Сергієнка Вадима Мельника за статтею про створення злочинної групи", - розповів деталі засідань депутат-свободівець Черкаської облради Юрій Ботнар.

Прес-служба ВО "Свобода"