ВО "Свобода"

ENG

20 квітня 2017
Київрада підтримала ініціятиву свободівців українізувати царину обслуговування
Київрада підтримала ініціятиву свободівців українізувати царину обслуговування

20 квітня 2017 року депутати Київської міськради підтримали проєкт рішення голови фракції ВО "Свобода" Юрія Сиротюка щодо подолання наслідків совєцкої окупації в мовній царині "за основу".

Документ має на меті зупинити мовну дискримінацію українців у громадському обслуговуванні й закріплює конституційне право на першочергове одержання послуг рідною мовою.

"Це рішення не дискримінує будь-якого клієнта. Усі клієнти мають право отримати послугу тою мовою, якою їм комфортно, й надавач послуги має до цього йти. Ми не закликаємо гнати жодну мову. Ми не російський окупант, який у Криму садить у тюрму за кримсько-татарську чи українську мови, який на Донбасі розстрілює за українську", ‒ зауважив Юрій Сиротюк.

Також свободівець наголосив: "Ми 25 років бавилися в те, що хтось не хотів, не міг вивчити. Давайте жити за Конституцією. Нехай Київ буде прапором, який покаже, як у неконфліктний спосіб врегулювати мовне питання. Ми хочемо, аби в Києві було комфортно всім, але цього не можливо досягти, коли некомфортно мовній та національній більшості українців".

У разі успішного проходження усіх необхідних процедур проєкт рішення буде розглядатися Київрадою на наступних пленарних засіданнях.

Текст проєкту рішення: facebook.com.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"