ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Вінницька облрада з поправками від "Свободи" ухвалила звернення щодо блокади окупованих територій
Вінницька облрада з поправками від "Свободи" ухвалила звернення щодо блокади окупованих територій

16 березня 2017 року на позачерговій сесії Вінницька облрада ухвалила звернення щодо блокади окупованих територій з вимогою покарати винних у побитті добровольців та волонтерів на залізничній станції Кривий Торець, що на Донеччині. Депутати-свободівці внесли до проголосованого документа кілька важливих правок.

Серед ініційованих націоналістами доповнень до звернення:

- внесення на розгляд ВРУ законопроекту "Про тимчасово окуповані території" та ухвалення його в цілому;

- припинення кримінальних справ та кримінальних переслідувань учасників блокади;

- надання правової оцінки посадовим особам правоохоронних органів, які брали участь у розгоні учасників блокади.

Нагадаємо, що 15 березня 2017 року, перший день роботи 16-ї позачергової сесії облради, не було кворуму для ухвалення даного звернення, оскільки депутатські фракції "БПП-Солідарність", Радикальної партії Ляшка" та "Опоблоку" були відсутні, через що сесію кілька разів переносили.

Депутати-свободівці наполягали на негайному ухваленні даного звернення. В цей час на вулиці свободівці та инші активісти пікетували облраду, вимагаючи невідкладно затвердити дане звернення.

"Ця позачергова сесія показала, хто є хто. Цілі депутатські фракції вирішили не з'являтися на сесії облради через наказ їхнього керівництва. Це плювок у лице виборців, які їх обирали. Пам'ятаю, як ці так звані депутати у груди себе били, що будемо наводити порядок у своєму краї та державі й виконувати вимоги Революції гідности. Тому справедливо, що вже вчора громада почала вимагати переобрання депутатів облради", ‒ прокоментував керівник фракції "Свободи" в облраді Олексій Фурман.

На жаль, більшість депутатів не взяли до уваги ще одну поправку від свободівця Андрія Вигонюка щодо внесення у перелік винних у розгоні блокадників міністра внутрішніх справ Авакова, заступника голови Нацполіції Аброськіна та керівника Антитерористичного центу при СБУ Малікова (youtube.com.be).

Наводимо текст звернення облради до Президента України, Прем'єр-міністра України й Голови Верховної Ради України:

"Ми, депутати Вінницької обласної Ради 7 скликання (…) вимагаємо від усіх органів влади, від усіх політичних сил і громадськості:

- припинення переміщення товарів через лінію зіткнення;

- нейтралізації будь-яких можливих провокацій, тим більше зброєю;

- забезпечення рішень відповідних органів щодо діяльності підприємств і установ, зокрема банківських, з російським капіталом;

- невідкладного вжиття усіх заходів щодо звільнення полонених;

- внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту "Про тимчасово окуповані території" та прийняття його в цілому;

- припинення кримінальних справ та кримінальних переслідувань учасників блокади;

- надання правової оцінки посадовим особам правоохоронних органів, які брали участь в розгоні учасників блокади".

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"