ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Львівська обласна рада засудила силовий розгін блокади
Львівська обласна рада засудила силовий розгін блокади

16 березня 2017 року Львівська обласна рада ухвалила звернення до Президента України, Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України щодо розгону блокади тимчасово окупованих територій. За документ проголосувало 66 депутатів.

Як зазначають депутати, Львівська обласна рада вважає неприпустимим застосування сили до учасників блокади торгівлі з окупантами, а рішення піти зі зброєю проти українців розцінюють як недалекоглядне і цинічне.

"Ми закликаємо громадськість контролювати реалізацію вказаного документу. При цьому вважаємо, що жодним чином не можна ставити питання відновлення торгівлі в залежність від того, чи буде повернуто підприємства олігархічним та клановим групам.

У зв'язку із силовим розгоном блокади, тимчасовим припиненням торгівлі з ОРДЛО, невирішеним питанням українських полонених та ускладненим доступом волонтерів у зону проведення АТО, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо:

провести розслідування, встановити і покарати, відповідно до чинного законодавства осіб, які дали та виконували наказ розігнати блокаду силовим методом;

у найшвидші терміни вжити належних заходів для звільнення всіх без винятку українських полонених.

розробити комплекс законодавчих заходів, зокрема Закони України про тимчасово окуповані території, відновлення територіальної цілісності та дії Конституції України на всій території Держави;

прийняти постанову Верховної Ради України про створення тимчасової слідчої комісії з питань перевірки постачань товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані території;

прийняти комплекс законодавчих та нормативних актів щодо припинення економічних відносин з тимчасово окупованими територіями, а також встановлення заборон на торгівлю товарами російського виробництва, аж до повного розриву торгово-економічних відносин із Російською Федерацією", - йдеться зокрема в документі.

Нагадаємо, що 14 березня 2017 року фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді ініціювала розгляд на сесії та ухвалення заяви з приводу силового розгону блокади на Донбасі.

Прес-служба ВО "Свобода"