ВО "Свобода"

ENG

14 лютого 2017
За пропозицією свободівців Львівська облрада ухвалила заяву про заборону приватизації стратегічних підприємств
За пропозицією свободівців Львівська облрада ухвалила заяву про заборону приватизації стратегічних підприємств

14 лютого 2017 року на сесії Львівської обласної ради за пропозицією фракції ВО "Свобода" було ухвалено заяву щодо заборони приватизації стратегічних підприємств та реприватизації незаконно проданих підприємств. Депутати вимагають від чинної влади відмовитися від спроб приватизувати прибуткові державні підприємства та підприємства, які мають стратегічне значення для країни.

Як йдеться в документі, Фонд держмайна оприлюднив перелік об'єктів для продажу у 2017 році, до якого ввійшло близько 270 об'єктів.

"Згубні наслідки відкритого "дерибану" надбань багатьох поколінь українців, на жаль, не є аргументом для нинішньої влади, яка на догоду олігархам знову форсує приватизаційні процеси. Водночас очевидно, що нинішні олігархічно-промислові групи злочинним шляхом заволоділи більшістю стратегічних об'єктів в Україні.

Прикладом цього є "Укртелеком", який належить олігархові Рінату Ахметову і який свого часу було приватизовано за безцінь. Окрім того, інвестори порушили статтю 27 Закону України "Про приватизацію державного майна", оскільки покупець акцій не виконав приватизаційних умов, а саме не передав Держспецзв'язку обладнання телекомунікаційної мережі спеціяльного призначення. Через це державний б'юджет втратив 220 млн гривень. Сьогодні є всі підстави, щоби повернути "Укртелеком" державі. Проте цю операцію, як і решта великих приватизаційних оборудок режиму Януковича, досі не скасовао в судовому порядку", ‒ йдеться в заяві.

Депутати виступають за заборону приватизації стратегічних та прибуткових державних підприємств; повернення в державну власність стратегічних підприємств: виробників електричної і теплової енергії, обленерго, облгазів, водоканалів; повернення в державну власність незаконно приватизованих підприємств.

Прес-служба ВО "Свобода"