ВО "Свобода"

ENG

12 серпня 2014
Андрій Міщенко вимагає від Генпрокурора дослідити причетність московської церкви до терористичних рухів в Україні
Андрій Міщенко вимагає від Генпрокурора дослідити причетність московської церкви до терористичних рухів в Україні

12 серпня 2014 року народний депутат України від ВО "Свобода" Андрій Міщенко скерував запит до Генерального прокурора України Віталія Яреми щодо можливої причетности Московського патріярхату до терористичних рухів в Україні. Парламентар окремо наголошує, що Священний Синод УПЦ МП ухвалив Звернення до єпископату, кліру, ченців та мирян УПЦ, окремі твердження та заклики якого можуть трактуватися як заклик до повалення конституційного ладу в Україні. Націоналіст вимагає розслідувати законність вказаного звернення та в разі необхідности зареєструвати кримінальне провадження в ЄРДР щодо скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 КК України для проведення слідчих дій з зазначеного кримінального провадження.

"Засоби масової інформації поширюють багато відомостей, що свідчать про підтримку частиною духовенства Української Православної Церкви (Московського патріархату) сепаратистських терористичних організацій "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка". Так, згідно із повідомленнями ЗМІ, окремі клірики УПЦ МП беруть участь у військових діях на стороні сепаратистів та активно сприяють їхній діяльності: зберігають зброю у храмах УПЦ МП на Донеччині, поширюють ідеологію "російського світу", морально та психологічно підтримують терористів із так званих ДНР та ЛНР.

Водночас така діяльність місцевого духовенства УПЦ (МП) на сході України стала можливою завдяки позиції центрального керівництва цієї Церкви, зокрема Місцеблюстителя Київської Митрополичої кафедри Митрополита Онуфрія (Березовського) та членів Священного Синоду УПЦ МП. Керівництво УПЦ МП досі чітко офіційно не засудило діяльність так званих ДНР та ЛНР та утрималося від засудження збройної агресії з боку Російської Федерації", ‒ зазначив у зверненні Андрій Міщенко.

Народний депутат звернув увагу очільника Генпрокуратури 6 липня 2014 року Священний Синод УПЦ МП прийняв Звернення до єпископату, кліру, ченців та мирян УПЦ, окремі твердження та заклики якого можуть трактуватися як заклик до повалення конституційного ладу в Україні. Свободівець зазначає, що у цьому зверненні міститься заклик до "усіх тих, хто тримає в руках зброю, скласти її та сісти за стіл переговорів, щоб більше не пролилося жодної краплі людської крові".

"Таким чином, звертаючись до вірних УПЦ МП, які є військовослужбовцями або працівниками правоохоронних органів, що беруть участь у антитерористичній операції, вище керівництво Московського патріярхату в особі її Священного Синоду закликає їх скласти зброю та відмовитися від захисту суверенітету та територіяльної цілісности України. Проте заклики до "складання зброї" українськими вояками є не чим иншим, як закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу в Україні, оскільки Збройні Сили України та органи внутрішніх справ України є невід'ємною частиною конституційного ладу нашої держави. Їхні функції спрямовані на захист конституційного ладу країни, боротьбу зі злочинністю, захист правопорядку та безпеки України, захист України від зовнішнього ворога тощо", ‒ наголосив націоналіст.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням: svoboda.org.ua

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"