ВО "Свобода"

ENG

20 лютого 2014
У Києві з вулиці Інститутської по людях ведуть прицільний вогонь снайпери та автоматники
У Києві з вулиці Інститутської по людях ведуть прицільний вогонь снайпери та автоматники

20 лютого 2014 року, починаючи з 08:00, силовики розпочали бойові дії проти захисників Майдану ‒ попри оголошене режимом Януковича перемир'я. Групи по кілька осіб, що їх прикривали озброєні силовики, закидали самооборону Майдану займистими сумішами та світлошумовими грантами. З боку "Беркута" коктейлі Молотова також летіли в будівлю консерваторії. Попри це, мітингувальникам вдалося втримати оборону, вони навіть повернули раніше втрачені позиції біля арки на Майдані Незалежности, частину вулиці Інститутської та витіснили силовиків із палацу Свободи. У цей час із боку Інститутської по людях відкрили вогонь снайпери та автоматники. За деякими даними, протестувальникам вдалося відібрати у так званих правоохоронців мисливську рушницю з бойовими набоями.

Як повідомив народний депутат України від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк, з боку вулиці Інститутської, коли протестувальники підійшли до палацу Свободи, по людях відкрили вогонь з автоматичної зброї та гвинтівок СВД. "Група осіб у чорній формі без жодних розпізнавальних знаків відкрила вогонь з вогнепальної зброї по людях, які підійшли до палацу Свободи. Стріляють снайпери та автоматники. Дуже багато поранених і вбитих. На Майдан терміново потрібні швидкі", ‒ повідомив Юрій Сиротюк.

Свободівець Руслан Зелик додав: ""Щойно люди витіснили з палацу Свободи "Беркут". Невідомі в чорній формі, озброєні автоматами Калашнікова, стріляють на враження. Зараз стрілянина неймовірна. З нашого боку щонайменше п'ятеро людей без ознак життя".

Оновлено о 10:30.

Юрій Сиротюк повідомив, що внаслідок застосування силовиками вогнепальної зброї серед протестувальників дуже багато поранених і вбитих. Постраждалих несуть у готель "Україна".

"Фойє вже заповнено пораненими. Четверо людей вбито внаслідок прицільних вогнепальних поранень у голову та серце. Особу одного із загиблих вдалося встановити ‒ це Голоднюк Устим Володимирович, 1994 року народження, з міста Збараж, Тернопільщина.

Також зараз снайпери ведуть прицільний вогонь по медиках, які намагаються винести поранених. Біля барикади на Інститутській і досі перебуває багато постраждалих та вбитих", ‒ повідомив Юрій Сиротюк.

Оновлено об 11:20.

У готелі "Україна" вже перебувають тіла 12 вбитих протестувальників. Ідентифіковано ще одного чоловіка ‒ це Шилінг Йосип Михайлович 14.02.1953 року народження.

Оновлено об 11:50.

Ідентифіковано тіла ще 7 вбитих, які перебувають у готелі "Україна":

Варениця Роман Михайлович 14 грудня 1978 р.н. Яворівський район Львівська область;

Креман Іван ‒ Кременчук;

Точин Роман 1969 р.н. Ходорів, Львівської області;

Сміленко Віктор 1961 р.н. Кіровоградська область, Бобринецький район, село Борисівка;

Ушневич Олег Михайлович 1982 р.н. з міста Дрогобич;

Ткачук Ігор Михайлович 1975 р.н. Знам'янськ, Калінінградська область, Росія;

Царьов Олександр Миколайович село Калінін, Васильківський район Київської області.

Оновлено об 13:00.

На Інститутській убито двох свободівців з Хмельниччини. Загинув голова Старокостянтинівської міської організації Бондарчук Сергій Михайлович (1961 р. н.). Він був учителем фізики місцевої гімназії. Також убито Миколу Дзявульського (1958 р.н.). Він був учителем географії і біології. Вічная пам'ять загиблим. Кожна втрата нам неймовірно болить.

[[image:dl.dropboxusercontent.com%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%91%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%87%D1%83%D0%BA.jpg]]

[[image:dl.dropboxusercontent.com%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B01.jpg]]

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"