ВО "Свобода"

ENG

13 червня 2013
Міліція розпочала нову хвилю політичного терору проти "Свободи". Проти активістів порушено кримінальну справу
Міліція розпочала нову хвилю політичного терору проти "Свободи". Проти активістів порушено кримінальну справу

13 червня 2013 року голову Солом'янської районної організації ВО "Свобода" в Києві, помічника народного депутата України Ярослава Лисенка викликали на допит до Шевченківського райвідділку міліції у якості свідка щодо подій у столиці 18 травня. Вже по прибутті свободівця до відділку йому повідомили, що він є підозрюваним за ч.2 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб). Націоналіста звинувачують у тому, що він буцімто брав участь у побитті якоїсь невідомої особи.

Свободівця викликали у відділок міліції, повідомивши, що він є свідком у справі щодо подій 18 травня. Про те, що він є підозрюваним, Ярославові стало відомо вже під час допиту. Окрім того, підозрюваними у цій справі є член Київської "Свободи" Сергій Бойко та громадський активіст Віталій Грузінов. Варто зазначити, що стаття, за якою звинувачують націоналістів, передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Нині у Шевченківському райвідділку триває допит Ярослава Лисенка. Туди прибув адвокат націоналіста Олег Бондарчук.

Також до відділку міліції приїздив народний депутат України від ВО "Свобода" Андрій Іллєнко. Коментуючи дії міліціянтів, націоналіст зазначив, що проти свободівців вкотре порушують кримінальні справи та викликають їх на допити для того, аби відволікти увагу суспільства від головного прецеденту, який стався 18 травня.

"Влада хоче, аби суспільство забуло про те, як 18 травня в Києві найняті "братки" били мирних громадян, били журналістів. Тому руками міліції розпочато нову хвилю репресій проти націоналістів. Проте ми робитимемо все, аби це припинити. Ми добиватимемося того, щоби справжніх зловмисників саджали за ґрати, а не робили винними патріотів у надуманих злочинах", ‒ наголосив Андрій Іллєнко.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"