ВО "Свобода"

ENG

7 квітня 2013
У Києві відбулася акція "Вставай, Україно!"
У Києві відбулася акція "Вставай, Україно!"

7 квітня в Києві відбулась акція протесту в рамках всеукраїнської кампанії "Вставай, Україно!" на чолі з лідерами опозиції ‒ Олегом Тягнибоком, Арсенієм Яценюком та Віталієм Кличком. Біля пам‘ятника Тарасові Шевченку зібралися двадцять тисяч українців. Разом з очільниками парламентських фракцій біля постаменту ‒ народні депутати-свободівці Андрій Мохник, Андрій Іллєнко, Юрій Сиротюк, Олег Гелевей, Ігор Янків, Олексій Кайда, Михайло Головко, Андрій Тягнибок, Ігор Сабій, Едуард Леонов, Павло Кириленко, Олег Махніцький, Олександр Мирний, Валерій Черняков, Ігор Швайка, а також депутати-свободівці місцевих рад.

Зібратися такій кількості учасників не завадили навіть залякування перевізників та бюджетників. Нагадаємо, що з багатьох областей курсування до Києва було фактично заборонено ‒ представники ДАІ та виконавчої влади забороняли рух пасажирського автотранспорту в напрямку столиці. Ті транспорті засоби, які все ж змогли виїхати, зупиняли представники ДАІ на під‘їзді до Києва. Ба більше, у перевізників відбирали водійські права (svoboda.org.ua). Імовірно, якби не такі "запобіжні" заходи влади, кількість учасників була би щонайменше удвічі більшою.

[[image:dl.dropbox.com]]

Ще за годину до початку акції активісти зайняли всю площу біля пам‘ятника Тарасові Шевченку. Аби "убезпечити" владу від громади, біля парку перебувають десятки автобусів спецпідрозділу "Беркут" та автозаки.

[[image:dl.dropbox.com]]

Учасники тримали плакати з гаслами: "Уряд Януковича-Азарова ‒ у відставку!", "Або депутати оголосять імпічмент Януковичу, або хай ідуть геть!", "За соціальне та національне визволення!" тощо.

[[image:dl.dropbox.com]]

На початку акції лідери опозиції привітали присутніх зі святом Благовіщення, а також привітали звільнення Юрія Луценка, відзначивши, що це є результатом незламності політв‘язня, а також системної боротьби опозиції. Юрій Луценко привітав учасників через гучний телефонний зв‘язок.

[[image:dl.dropbox.com]]

Виступаючи на мітингу, народний депутат України від ВО "Свобода" Андрій Іллєнко наголосив: "Ми сьогодні зібралися тут, бо ситуація в державі є критичною. І мова не лише про те, що Партія регіонів забрала в киян право обирати. Влада сьогодні по всій Україні розіслала вказівку виконавчим органам готувати референдум з метою узурпувати владу, запровадити диктатуру й занурити країну в час "совка", а людей перетворити на безправне бидло.

[[image:dl.dropbox.com]]

Єдине, чого боїться влада, ‒ це масовий виступ українців. Нас намагаються залякати за допомогою "Беркута", міліційного і судового пресингу, донецьких ставлеників на підприємствах. Це все тому, що вони бояться народу ‒ вашого масового виступу, вашої боротьби.

[[image:dl.dropbox.com]]

Усі, хто тут присутній, виводьте своїх друзів, своїх колег, адже наші депутати готові до боротьби і їм потрібна ваша допомога!

Ви правильно вимагаєте від нас, від опозиції, абсолютної самопожертви і власного прикладу першими йти на барикади. Ми готові. Але ви повинні бути готовими масово виходити на вулиці.

Якщо влада хоче проводити свій референдум, то у відповідь вона отримає революцію ‒ і сніжками тут не обійдеться!".

[[image:dl.dropbox.com]]

Учасники віча ухвалили резолюцію із вимогами:

1. Ухвалити на засіданнях місцевих рад рішення щодо невизнання та невиконання на території цих рад "законів", "постанов" та інших рішень, ухвалених під час "спроби узурпації влади".

2. Внести у порядок денний Верховної Ради псевдозаконопроекти, які були "ухвалені" 4 квітня 2013 року, та розглянути їх на легітимному пленарному засіданні парламенту згідно з регламентом.

3. Не допустити проведення так званого референдуму, який має на меті продовження президентських повноважень Віктора Януковича.

4. Негайно призначити вибори Київського міського голови та Київської міської ради на червень 2013 року.

5. Скасувати пенсійну реформу, як того вимагає більшість громадян України.

6. Відправити у відставку Уряд Миколи Азарова, "який призвів до глибокої соціально-економічної кризи в Україні".

7. Оголосити проведення всеукраїнської акції протесту "Вставай, Україно!" в Києві у День Європи, 18 травня 2013 року, з вимогою провести дострокові президентські вибори після усунення від влади президента В.Януковича.

8.Звільнити всіх політичних в'язнів, зокрема, Юлію Тимошенко.

Прес-служба ВО "Свобода"