ВО "Свобода"

ENG

1 січня 2013
Олег Тягнибок: Вшановуючи Степана Бандеру, ми водночас черпаємо нескориму енергію задля подальшої боротьби за Україну
Олег Тягнибок: Вшановуючи Степана Бандеру, ми водночас черпаємо нескориму енергію задля подальшої боротьби за Україну

1 січня 2013 року у рідному селі Степана Бандери ‒ Старому Угринові, що на Івано-Франківщині, відбулися урочисті заходи з нагоди 104-ї річниці від дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів. Вшанувати світлу пам'ять та покласти вінки до пам'ятника Степану Бандері у цей день разом із громадськістю прибув й голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, народні депутати України Олександр Сич, Руслан Марцінків, Руслан Зелик, голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, депутати місцевих рад від ВО "Свобода".

Виступаючи перед громадою під час урочистого віче, що відбулося на території Історико-меморіального музею Степана Бандрери, Олег Тягнибок наголосив, що свободівці, приїжджаючи з усіх куточків України до місця, звідки походить Степан Бандера, не лише віддають шану визначному провіднику української нації, але й тим самим внутрішньо черпають нескориму енергію наших національних героїв задля подальшої боротьби за Україну.

Вона, за словами голови ВО "Свобода", продовжується, незважаючи навіть на те, що сучасна Українська держава існує вже 21 рік. На жаль, ця держава і досі не наповнена українським змістом, а існує лише за формою. Не тим парламентом, що його б хотів бачити Степан Бандера разом із іншими своїми побратими, є й Верховна Рада України чинного скликання. Разом з тим, на думку лідера ВО "Свобода", це вже не і той парламент, який і надалі тягнутиме Україну в безодню.

"Степан Бандера ‒ це особистість, яка своїм життям та своєю боротьбою домоглася того, що його прізвище стало називним. За ним ідентифікують усю націю. А що може бути краще за бандерівський націоналізм?! Адже це є любов до своєї землі, до своєї господарки, до своєї родини… Це ‒ є любов до всього українського! Власне, це і є те найвеличніше внутрішнє почуття, що його ніс у собі і якого повчав Степан Бандера!", ‒ резюмував Олег Тягнибок.

На цінності постаті Степана Бандери та значенні для української нації наголосив і народний депутат України, голова Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода" Олександр Сич.

"Скільки пам'ятників ми б не ставили Степану Бандері, найкраща пам'ять про нього ‒ це розвинутий, життєздатний, монолітний і державотворчий українській націоналізм в сучасній Українській державі", ‒ наголосив Олександр Сич.

За словами Олександра Сича, націоналізм у своєму розвитку пройде два етапи: визвольний, коли Українська земля буде визволена з-під поневолення, і етап державотворчий.

"Навіть на державотворчому етапі український націоналізм є необхідним, як повітря. На Українській землі, в Українській державі, у постколоніальному, посттоталітарному суспільстві збудувати українську за сутністю державу без національного фундаменту неможливо", ‒ зауважив він.

Як відзначив Олександр Сич, сьогодні, коли ВО "Свобода" вперше в історії Української держави провело потужну фракцію із 37 депутатів у Верховну Раду України, визвольний етап розвитку українського націоналізму закінчився.

"Ми зуміли визволитися від тієї фальші і від тієї брехні, що переслідували український націоналізм на протязі постсовєтської, постімперської радянсько-більшовицької облуди! Тепер же ми вступаємо в етап утвердження українського націоналізму на Українській землі. І якщо я стверджую, що етап визволення закінчився з проведенням фракції "Свободи" в український парламент, то це не завершення, а лише початок великого ходу. Тому що ми ‒ тільки авангард. За нами ж іде армія українських парламентарів-націоналістів, армія депутатів-націоналістів всіх рівнів рад. Ми будемо розбудовувати Українську державу на міцних українських основах. Ми не застраховані від помилок, не застраховані від невдач, але ми знаємо, що перед нами є ціль ‒ добро українській нації на Українській землі і в Українській державі. Сьогодні наша головна зброя не кріс, не автомат і не граната, а вишколений український інтелект", ‒ резюмував Олександр Сич.

Відео з події:

youtube.com.

youtube.com.

Прес-служба ВО "Свобода"