ВО "Свобода"

ENG

1 січня 2013
Андрій Мохник: До 105-ї річниці Степана Бандери маємо згуртувати націю та перейняти повноту влади в державі
Андрій Мохник: До 105-ї річниці Степана Бандери маємо згуртувати націю та перейняти повноту влади в державі

1 січня 2013 року Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" провела смолоскипний марш на честь 104-ї річниці з Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів, Героя України Степана Бандери. Понад три тисячі свободівців, а також кияни та гості столиці, які долучилися до маршу, колоною пройшли центральними вулицями міста до Майдану Незалежности, де відбувся святковий мітинг.

Виступаючи на мітингу, заступник голови парламентської фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода", заступник Голови ВО "Свобода" з політичних питань Андрій Мохник наголосив:

"Сьогодні в багатьох містах і містечках України відзначають день народження Степана Бандери, бо він об'єднує Націю. Це той символ, який веде українців на боротьбу. 2006-го року, коли ми проводили перший смолоскипний марш вулицями Києва, над нами іронізували ‒ мовляв, хлопці, вас ніхто не зрозуміє з вашими 0, 36% в Україні. Ми скористалися порадою і, як казав Бандера, "йдемо до кожного українця". Звісно, до кожного ми ще не дійшли, але ті понад два мільйони українців, хто підтримав "Свободу" на останніх парламентських виборах, ‒ це, власне, і є результат роботи, виконаної "Свободою" за ці роки.

Ми відсунули межі українського націоналізму далеко на Схід. І коли Юрія Михальчишина запитували, "де та бандерівська армія, яка перейде Дніпро?.." ‒ ось відповідь: сьогодні вже на Лівобережжі ми маємо двох депутатів-мажоритарників від "Свободи" ‒ Андрія Іллєнка і Юрія Бублика. Вони із нашими правдивими націоналістичними гаслами здобули тут упевнену перемогу.

Наша бандерівська армія щодня зростає. Тому й тремтять наші вороги, тому й навішують нам недолугі ярлики. Але нам до того байдуже, бо робимо справу, яку заповідав нам, українцям, Бандера. Тому кожного року збираємося тут і звітуємо, що ми зробили для справи Нації. І бачимо, що ідеї українського націоналізму дедалі ширяться. Тож, глибоко символічно, що саме у 70-ту річницю заснування Української Повстанської Армії перший загін націоналістів зайшов у парламент.

Нині у стінах Верховної Ради ми створили плацдарм українського націоналізму, але зовсім скоро в наших руках буде значна влада. 105-та річниця з Дня народження Бандери, яку відзначатимемо наступного року, накладає на нас велику відповідальність: маємо згуртувати націю та бути готовими перейняти усю повноту влади в державі, бо сьогодні Україна котиться в соціально-економічну прірву. Не видно жодних інших можливостей це зупинити, ніж вимести з владних кабінетів цю банду. Вірю, що це відбудеться ‒ українці переможуть і встановлять владу, що діятиме на засадах соціальної та національної справедливості".

Фото з події: picasaweb.google.com.

Довідка: Сьогодні, 1 січня 2013 року, о 18:00 тисячі українців зібралися у Києві біля пам'ятника Тарасові Шевченку, звідки смолоскипним маршем вирушили до Майдану Незалежности.

Колона, на чолі якої йшла молодь із портретом Степана Бандери, рухалася з гаслами: "Бандера, Шухевич ‒ наші герої, вони воювали за нас із тобою!", "ОУН‒УПА ‒ державне визнання!", "Героям УПА ‒ слава! Українцям ‒ сильну державу!", "Нації ‒ владу!".

Марші, мітинги та інші акції до дня народження Провідника української Нації відбулися також у Луганську, Запоріжжі, Харкові, Полтаві, Одесі, Мелітополі, Дніпродзержинську, Кіровограді, Сумах, Житомирі, Тернополі, Рівному, Львові, Луцьку та інших містах.

Традиційно 1 січня лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок взяв участь в урочистостях до Дня народження Степана Бандери в Старому Угринові, що на Прикарпатті ‒ рідному селі Провідника ОУН.

Прес-служба ВО "Свобода"