ВО "Свобода"

ENG

25 квітня 2012
Бердичівські свободівці вимагають повернути історичну назву центральній вулиці та демонтувати пам'ятник Лєніну
Бердичівські свободівці вимагають повернути історичну назву центральній вулиці та демонтувати пам'ятник Лєніну

У Бердичеві протягом Незалежности України перейменовано лише дві вулиці. Місто досі живе з совєцькими символами. У Бердичеві влада за два десятки років не спромоглася перейменувати вулиці, названі іменами осіб, які фанатично знищували українців: Котовський, Лєнін, Дзержинський і досі спокійно сусідують поруч з буденним життям громади. Попередні намагання патріотів міста змінити ситуацію зводили нанівець чиновники, які з комсомолу перейшли до управління Бердичевом ‒ і перебувають на посадах до нашого часу.

У той же час, бердичівські націоналісти, виконуючи програмні положення Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо відновлення історичної справедливости та національного відродження, вимагають від місцевої влади повернути назву одній з центральних вулиць. Справа в тому, що з часу створення Бердичева головна транспортна артерія міста носила назву "Житомирська", і лише за совєцьких часів пропагандистська машина перейменувала вулицю на честь свого вождя Лєніна. Подібне неподобство зберігається на тлі чинности низки Указів Президента України.

Бердичівська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" зареєструвала звернення на ім'я міського голови Василя Мазура з вимогою демонтувати пам'ятник Лєніну в центрі міста та повернути історичну назву головній транспортній артерії міста.

"Насправді йдеться про самоповагу українців на власній землі. Окупація давно завершена і містяни готові, більше того, жадають відновлення історичної справедливости заради подальшого культурного та громадянського розвитку. Змінилися покоління, молоді набридло червоніти від цього неподобства. У місті почастішали випадки обмальовування монументів совєцького міфологічного пантеону. Усе це свідчить про небажання бердичівлян жити в "парку совєцького періоду". Люди вимагають змін, а свободівці відстоюють інтереси бердичівлян", ‒ підсумував голова Бердичівської міської організації ВО "Свобода" Олексій Побережний.

У містах Житомир, Малин, Радомишль, селищі Черняхів до місцевих органів влади було подано аналогічні звернення щодо демонтажу пам'ятників Лєніну.

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"