ВО "Свобода"

ENG

4 березня 2011
Олег Панькевич побував на урочистостях у Краковецькій школі ‒ єдиній, яка носить ім'я Шухевича
Олег Панькевич побував на урочистостях у Краковецькій школі ‒ єдиній, яка носить ім'я Шухевича

4 березня голова Львівської обласної ради Олег Панькевич взяв участь в урочистостях із вшанування пам'яті легендарного командувача УПА Романа Шухевича у його родинному селі Краковці, що на Яворівщині. У заходах також взяли участь депутати Львівської обласної ради, керівництво Яворівського району, мешканці села та учні Краковецької школи ‒ єдиної в Україні, яка носить ім'я Романа Шухевича.

Біля погруддя Романові Шухевичу відбулася панахида та віче. Виступаючи перед зібранням, Олег Панькевич зазначив:

"У цьому особливому місці ми відчуваємо зв'язок між нами і нашими попередниками, - зазначив Олег Панькевич. - Цими стежками ходив Роман Шухевич, який був, є і буде для нас і наступних поколінь тим ідеалом, на який треба рівнятися. Ми маємо повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича.

Після цієї зустрічі ми колегами-депутатами перетнемо кордон. Цей кордон є раною на тілі України, тому що його би не мало бути. Поряд є українська земля, на якій завжди жили українці. Звідси, від землі Романа Шухевича, від усіх вас ми повеземо поклін автору нашого гімну Михайлові Вербицькому та поїдемо в Павлокому вклонитися пам'яті українців, яких убили тільки за те, що вони були українцями, за те, що вони прагнули незалежності".

Олег Панькевич також ознайомився зі школою, оглянув музей Романа Шухевича.

Нагадаємо, що голову Львівської обласної ради запросив на урочистості до Краковця директор тамтешньої школи Мирослав Кропивницький під час візиту голови до Яворова.

Як розповів директор Краковецької школи, йому вартувало великих зусиль добитися присвоєння школі імені Шухевича, а ще важче ‒ зберегти це ім'я. У цьому патріотичному селищі встановлено пам'ятник головнокомандувачу. Щороку тут організовують турніри з футболу, волейболу та настільного тенісу ім. Шухевича.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"