ВО "Свобода"

ENG

9 травня 2010
"Свобода" пошматувала червоні прапори, відібрані у "лівих"
"Свобода" пошматувала червоні прапори, відібрані у "лівих"

9 травня 2010 року "свободівці" зустріли бронетранспортер, який їхав на чолі параду "побєди", вигуками "ОУН-УПА ‒ державне визнання!", "Бандера прийде ‒ порядок наведе!" та "Слава Україні! Героям слава!". Водночас відбулася акція "Витри ноги об червоне ганчір'я". "Свободівці" пошматували червоні прапори із серпами-молотами, які відібрали у представників "лівих" партій.

Зранку "свободівці" взяли участь у панахиді за жертвами війн і тоталітарних режимів, а також у молебні до Матері Божої на честь Дня Матері біля пам'ятника королю Данилу на площі Галицькій, оскільки їх не пустили до скульптури Божої Матері, де раніше планувалися заходи. Після молитви до зібрання звернулися член Політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон та заступник голови Львівської обласної організації ВО "Свобода" Андрій Холявка.

Як зазначив Андрій Холявка, у нинішніх заходах, організованих владою, багато фальші.

- Вони влаштовують помпезні заходи, начебто вшановуючи ветеранів. Тим часом за всі повоєнні роки влада не спромоглася забезпечити нормальне життя цим людям, досі по-людськи не поховано усіх, хто загинув у Другій світовій, - зазначив він.

Учасники зібрання виставили плакати з історичними світлинами, на яких ‒ свідчення злочинів більшовицького тоталітарного режиму проти українців. Вони також тримали в руках плакати із вражаючими цифрами та фактами: "Кожен шостий житель України загинув за роки Другої світової війни", "2464 особи розстріляли енкаведисти у трьох львівських тюрмах у червні 1941 р.", 1 млн. українців депортовано за часів радянської влади у віддалені райони СРСР", "1, 5 млн. українців було репресовано у 1927-1990 роках", "230 гулагів налічувалося в СРСР. Більшість в'язнів ‒ українці", "500 тисяч осіб було репресовано в 1944-54 рр. в Західній Україні, з них 230 тисяч ‒ розстріляно", "10 мільйонів українців знищено більшовицьким режимом".

Відтак колона "свободівців" вирушила до Львівської обласної державної адміністрації, щоб заявити про свою позицію новій "регіональній" владі. Участь у акції взяли близько 1000 чоловік. Дорогою члени "Свободи" вигукували: "Бандера, Шухевич ‒ Герої України!", "Бандера прийде ‒ порядок наведе!". Перед зібранням виступив учасник бойових дій у Другій світовій війні, ветеран УПА. Біля обласної ради перед присутніми виступили заступник голови ВО "Свобода" Олег Панькевич та голова Львівської обласної організації ВО "Свобода" Ірина Сех.

Олег Панькевич, зокрема, зазначив:

- Сьогодні ми стали свідками безпрецедентних заходів безпеки, фактично запровадження надзвичайного стану у Львові із перекриттям вулиць та перешкоджанням пересуванню громадян містом. Також міліція охороняла незаконні заходи, зокрема пересування центром бронетранспортеру. Порушено Конституцію України, українські закони та права і свободи громадян. Усе це свідчить про початок диктатури нової влади, яка такими діями дуже швидко спровокує свій кінець.

Нагадаємо, що 8 травня близько 22.00 Львівський окружний адміністративний суд під.

головуванням судді Наталії Мричко виніс ухвалу про заборону масових заходів у Львові 9 травня 2010 року для всіх партій та громадських організацій, які подавали заявки. Зокрема, заборона стосується міських та обласних осередків Партії регіонів, Соціалістичної та Комуністичної партій. Заборонили також заходи, на які подавали заявку Львівська міська та обласна організації ВО "Свобода" та молодіжна громадська.

організація "Сокіл". 9 травня ще удосвіта міліція перекрила всі підходи до проспекту Свободи у центрі Львова. Не пропускали до центу міста ні журналістів із посвідченнями, ні депутатів Львівської обласної ради. Зате до оперного театру успішно проходили особи із невідомими "спецперепустками".

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"