ВО "Свобода"

ENG

27 листопада 2009
У Києві націоналісти протестують проти відновлення пам'ятника міжнародному терористу В. Лєніну
У Києві націоналісти протестують проти відновлення пам'ятника міжнародному терористу В. Лєніну

27 листопада 2009 року у Києві на Бессарабці відбувається акція протесту, організована Всеукраїнським об'єднанням "Свобода" та Комітетом декомунізації проти відкриття відновленого пам'ятника міжнародному терористу Владіміру Ульянову-Бланку (бандитське прізвисько Лєнін). Понад дві сотні українських націоналістів з національними, "свободівськими" та червоно-чорними прапорами, які висловлюють свій протест проти встановлення пам'ятника Лєніну, були зупинені колоною спецпідрозділу МВС України "Беркут", яка перегородила націоналістам дорогу.

Голова Київської міської організації, заступник голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Андрій Мохник зазначив: "Сьогодні, у переддень вшанування річниці Голодомору 32-33 років, з дозволу влади, комуністи вчинили шабаш і наругу над пам'яттю понад 20 мільйонів українців, замордованих комуністичним режимом за наказом Лєніна. На 19-му році Незалежності України у владу активно повертаються комуністи. Складається враження, що міністр внутрішніх справ України, син останнього рівненського секретаря обкому КПСС Луценко та заступник міністра МВС від комуністів Мармазов зробили Юлії Тимошенко подарунок до дня її народження за масове повернення до влади комуністів. Цього року Верховна Рада проголосувала за відзначення 90-річчя ЛКСМУ ‒ поплічника КПСС у злочинах, а зараз вона дозволила відкриття цього пам'ятника. Така ситуація підтверджує необхідність люстрації ‒ вичищення з влади компартійної та комсомольської номенклатури і "кагебістів". Але історію не можна повернути назад: пам'ятники Лєніну по всій Україні будуть знищені, а комуністична ідеологія ‒ заборонена. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" докладе всіх зусиль, щоб провести декомунізацію України".

Довідка. Комітет декомунізації створений 3 липня 2009 року. До його складу увійшли Всеукраїнське об'єднання "Свобода", ГО "Люстрація", Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Товариство "Меморіал" імені Василя Стуса, Оргкомітет Міжнародного Суду над злочинами комунізму, УНА-УНСО, ОУН, ВО "Просвіта", Спілка офіцерів України, МНК, Студентське братство та інші українські праві партії та громадські організації (загалом понад 30 організацій).

Детальніше: svoboda.org.ua.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"