ВО "Свобода"

ENG

3 липня 2009
У Києві створено Комітет декомунізації
У Києві створено Комітет декомунізації

3 липня 2009 року Всеукраїнське об'єднання "Свобода", УНА-УНСО, ВО "Тризуб" імені Степана Бандери, ГО "Люстрація", Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Товариство "Меморіал" імені Василя Стуса, Оргкомітет Міжнародного Суду над злочинами комунізму, ОУН, ВО "Просвіта", Спілка офіцерів України, МНК, Студентське братство та інші українські праві партії та громадські організації (загалом понад 30 організацій) створили Комітет декомунізації.

Ідея виникнення Комітету декомунізації виникла в зв'язку з потребою захисту і підтримки учасників акції 30 червня 2009 року, які зруйнували пам'ятник Лєніну. Однак під час обговорення учасники Комітету декомунізації розширили його завдання, сформулювали цілі і вимоги.

Вимоги Комітету декомунізації:

1. Негайно припинити кримінальне та адміністративне переслідування учасників акції 30 червня 2009 року: Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта.

2. Вилучити з Державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення та всіх переліків пам'яток культури пам'ятники та пам'ятні знаки, присвячені вождям та діячам окупаційного комуністичного режиму, оприлюднивши відповідні реєстри;

3. Невідкладно демонтувати пам'ятники та пам'ятні знаки, присвячені особам, причетним до злочинних дій проти українського народу.

4. Змінити назви населених пунктів, вулиць, площ, установ, організацій тощо, які пов'язані з окупаційним комуністичним режимом.

5. Притягнути до відповідальності посадових і службових осіб, які зволікали і перешкоджали виконанню указів Президента щодо ліквідації пам'ятників та пам'ятних знаків, присвячені організаторам голодоморів та політичних репресій.

Звернення зі своїми вимогами Комітет декомунізації направив до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій у ВРУ, Голові Служби безпеки України, Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ України.

Комітет декомунізації направив Прем'єр-міністру України окреме звернення про негайне вилучення пам'ятника Лєніну, що розташований на бульварі Шевченка у Києві, з Державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"