ВО "Свобода"

ENG

21 липня 2008
"Свобода" взяла участь у відкритті пам'ятника на горі Жбир
"Свобода" взяла участь у відкритті пам'ятника на горі Жбир

20 липня на горі Жбир у Ясенові Бродівського району відбулося урочисте відкриття пам'ятника воякам дивізії "Галичина", полеглим у "Бродівському котлі" у 1944 році.

У 1991 році пам'ятний знак дивізійникам вже було встановлено, проте за наказом міністра оборони СРСР через декілька днів його було підірвано. Усі ці роки на горі Жбир була символічна могила з березовим хрестом.

У відкритті відновленого пам'ятника активну участь взяло ВО "Свобода", члени якого також входили до складу оркомітету зі спорудження пам'ятника. В урочистостях взяв участь голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, заступник голови ВО "Свобода" Олег Панькевич та голова ЛОО ВО "Свобода" Ірина Сех.

У 90-ті роки Олег Тягнибок очолював Студентське братство Львівського медінституту, а тому за його словами, відкриття відновленого пам'ятника на горі Жбир - для нього є подвійним святом. Адже на початку дев'яностих саме Студентське братство було організатором спорудження пам'ятника полеглим дивізійникам на Жбиру. "У цей урочистий день я зі сумом згадую одного із організаторів, якого вже, на жаль, немає серед нас, це - один із лідерів Студентського братства Андрій Винничук. Він був одним із тих, хто активно долучився до спорудження пам'ятника воїнам дивізії "Галичина".

Хочу наголосити, - сказав Олег Тягнибок, що ВО "Свобода" вважає вояків дивізії "Галичина" героями України. Адже головною ідеєю для українських юнаків була боротьба з комуністичним імперіалізмом в Україні, бажання мати власну армію та зі зброєю боротися за українську державу".

А тому ВО "Свобода" звернулася до Президента України з вимогою ініціювати об'єктивне вивчення та висвітлення подій 2-ї світової війни, зокрема, пов'язаних із діяльністю Української Дивізії  "Галичина". А також на державному рівні визнати учасників 1-ї УД УНА борцями за волю України. Заяву до Президента із таким зверненням зачитав на одній із сесій Львівської обласної ради депутат, заступник голови ВО "Свобода" Олег Панькевич. Найближчим часом  ВО "Свобода" планує внести звернення  до Президента про визнання 1-ї УД УНА борцями за волю України у порядок денний  сесії.

Прес-служба Львівської обласної.

організації.

ВО "Свобода".

Прес-служба ВО "Свобода"