ВО "Свобода"

ENG

26 лютого - 18 березня 2016
Блокада російського вантажного транспорту (оновлюється)
Блокада російського вантажного транспорту (оновлюється)

26 лютого 2016 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" разом з небайдужими громадянами розпочали акцію із блокування руху російського вантажного транспорту територією України.

18 березня

Оновлено о 15:10

Новоселицькі свободівці продовжують відстежувати рух вантажного транспорту через пропускний пункт "Мамалига" (Буковина). Впродовж дня не зафіксовано жодної російської фури.

Оновлено о 14:30

Приблизно о 14:00, у супроводі конвою поліції, 8 російських вантажівок прорвали блокаду свободівців біля пункту пропуску "Доманове". Як повідомив у коментарі учасник блокади, очільник фракції ВО "Свобода" у Горохівській райраді Віктор Магурчак, водії фур чекали на поліцію більше доби, не наважуючись самостійно перетинати блокпост.

16 березня

Оновлено о 16:30

Заблокована фура
Заблокована фура

Представники Сокальської районної організації ВО "Свобода", які заступили на чергування при в'їзді у місто Львів (об'їзна дорога Київ-Чоп поблизу "Арена Львів" ) зупинили російську вантажівку. Під час розмови із водієм активісти побачили на фурі наліплену георгіївську стрічку та вилучили її.

Оновлено о 13:00

Учасники блокади
Учасники блокади

Представники Галицької районної організації ВО "Свобода" у місті Львові продовжують блокаду російського вантажного транспорту при в'їзді у місто Львів (об'їзна дорога Київ-Чоп поблизу "Арена Львів" ). Акція проходить спокійно.

14 березня

Оновлено о 10:30

Станом на 10:00 біля пункту пропуску "Доманове" активісти заблокували 2 російські вантажівки. Додамо, що рух російських фур через кордон суттєво впав.

13 березня

Оновлено о 18:05

Станом на 16:00 представники Франківської районної організації ВО "Свобода" міста Львова перед в'їздом у Львів заблокували 4 російські вантажівки, яких визволяти приїхали "перевізники Закарпаття" та місцева поліція.

За словами очільника Львівської обласної організації ВО "Свобода" Йосифа Ситника на об'їзній дорозі Київ-Чоп, поблизу стадіону "Арена Львів" поліція Авакова спільно із "тітушками" та закарпатськими "йовбаками" визволяли російські фури із блокади.

"Поліціянти активно відштовхували активістів, намагаючись розблукувати 4 російські вантажівки. Сили були не рівні - шістьом свободівцям протистояло більше десяти "йовбаків" разом із поліцейськими. Водії російських фур спробували чинити наїзд на свободівців", - повідомив Йосиф Ситник.

12 березня

Оновлено о 18:30

Активісти блокади
Активісти блокади

Активісти Пустомитівської районної організації ВО "Свобода" змусили розвернутися та поїхати у зворотньому напрямку 2 російські вантажівки. Ще одну заблоковано.

Оновлено о 15:28

Російська вантажівка
Російська вантажівка

Водій російської вантажівки цілеспрямовано намагався здійснити наїзд на активістів Сарененської районної організації ВО "Свобода" (Рівненщина). При з'їзді із вузького мосту в селі Ремчиці, шофер значно збільшив швидкість та спрямував вантажівку в бік активістів, які встилги відскочити. Після цього водій втік з місця пригоди. Нині свободівці розвернули до кордону із Білорусією дві російські вантажівки.

Оновлено о 14:25

Учасники блокади
Учасники блокади

Представники Жовківської районної організації ВО "Свобода" при в'їзді у Львів розвернули у зворотньому напрямку 4 російських вантажівки.

11 березня

Оновлено о 16:00

Під час засідання комісії
Під час засідання комісії

Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльности, місцевого самоврядування, законности, правопорядку та антикорупційної діяльности, яку очолює голова обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін, розглянула питання конфлікту між активістами та представниками поліції.

Свободівці Іван Ходзінський та Іван Ткачук надали відео, зняте в Овруцькому районі під час проведення безстрокової акції з блокування російських вантажівок. На ньому видно, як люди в чорній уніформі перешкоджають активістам.

"Це ненормальна ситуація, коли в присутності поліції б'ють активістів, нецензурно висловлюються щодо них, при цьому працівники правоохоронних органів бездіють. Є справа про злочин, і поліція має кваліфікувати, чи це перешкоджання діяльності журналістів, чи перешкоджання проведенню акції, чи хуліганство.

Має бути відкрито кримінальне провадження, а винних слід покарати. Бо коли в присутності поліції так звані тітушки перешкоджають проведенню акції, це стає схожим на події часів Майдану. І якщо поліція повертається до такої практики, то це закінчиться дуже погано. Ми всі повинні цього не допустити", - підсумував голова комісії Сидір Кізін.

Оновлено об 14:30

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України. Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 11 березня 2016 року, під час четвертої сесії міської ради сьомого демократичного скликання.

"В умовах російської агресії та окупації частини української території чинна влада зайняла позицію загравання з Російською Федерацією. Попри численні звернення до світової спільноти щодо посилення економічних санкцій проти Росії, уряд Яценюка досі не пішов на цей крок щодо агресора. В Україні успішно працюють російські банки, підприємства та установи. Попри гучні обіцянки про конфіскацію майна російських компаній у відповідь на окупацію Криму та Донбасу, чинна влада не зробила в цьому напрямку практично нічого. Навпаки, складається враження, що основним змістом її діяльности сьогодні є захист російських економічних інтересів у нашій державі.

Неприпустимо, що чинна влада дозволяє російському бізнесу користуватися українською транспортною інфраструктурою. Тоді, коли Росія продовжує військову агресію проти України, вбиває українських військових та переслідує мирних громадян, влада дозволяє агресору заробляти на українській економіці. Такими своїми діями центральна влада вкотре демонструє пріоритет бізнесу над національними інтересами України. Бездіяльність в питанні запровадження дієвих санкцій проти путінської Росії підриває довіру західних союзників до намірів України реально протистояти агресору, а також вбиває їхнє бажання продовжувати свої санкції проти Російської Федерації", - йдеться у зверненні.

10 березня

Оновлено об 11:45

Активісти Трускавецької міської організації ВО "Свобода" продовжують блокаду російського вантажного транспорту при в'їзді у Львів. За словами свободівця Любомира Нєлєпіна, акція проходить спокійно, за нею спостерігають правоохоронці.

Блокада російських фур біля Львова
Блокада російських фур біля Львова

Оновлено об 11:30

Станом на 11:30 повз свободівський блокпост біля Батурина на трасі "Київ - Москва" не проїхало жодної російської вантажівки. Однак активісти продовжують чергування. Зараз на спостережному пункті чергують сумські свободівці.

Свободівський блокпост поблизу Батурина
Свободівський блокпост поблизу Батурина

9 березня

Оновлено о 18:30

На кільцевій дорозі біля Львова шість російських вантажівок, яких тримали у блокаді представники Перемишлянської районної та Львівської організацій ВО "Свобода", на вимогу свободівців розвернулися та поїхали у зворотньому напрямку.

Оновлено о 17:30

Свободівці зупиняють російську вантажівку
Свободівці зупиняють російську вантажівку

Свободівці Кузнецовської міської та Володимирецької районної організацій чергують на блокпості поблизу селища Ремчиці Сарненського району на Рівненщині. Під час чергування вдалося зупинити одну вантажівку з російськими номерними знаками та повернути її до кордону з Білорусією, проте десятку вантажівок все ж вдалося прорватися в супроводі автомобілів ДАІ.

Оновлено о 17:25

Заблоковані російські вантажівки
Заблоковані російські вантажівки

Заблоковані російські вантажівки
Заблоковані російські вантажівки

Заблоковані російські вантажівки
Заблоковані російські вантажівки

Представники Перемишлянської районної організації ВО "Свобода" на кільцевій дорозі біля Львова заблокували рух шістьом російським вантажівкам.

Оновлено о 15:05

Активісти Волинської "Свободи", які протестують проти транзиту російських вантажівок біля пункту пропуску "Доманове", провели акцію на підтримку ув'язненої російськими загарбниками української льотчиці Надії Савченко.

Акція на підтримку Надії Савченко на блокпосту під Доманове
Акція на підтримку Надії Савченко на блокпосту під Доманове

Націоналісти розмістили плакати з вимогою звільнити бранку. "Надія Савченко - справжній герой України. Вона символ мужности і боротьби за визволення. Те, що з нею роблять у Росії, зайвий раз доводить справжню злочинну сутність імперії. З Росією триває війна, наші землі захоплені окупантами, тому не можна проводити політику подвійних стандартів. З одного боку - торгувати з окупантами та сприяти їхньому бізнесу в Україні, а з иншого - просити світ запровадити санкції, як це робить українська влада. Поки такі, як Надія Савченко, ведуть боротьбу за Україну, ризикуючи своїм життям, инші поводять себе, як типові бариги", - зазначив у коментарі голова Ратнівської районної організації ВО "Свобода" Микола Горбачук.

8 березня

Оновлено о 20:05

Двом заблокованим російським фурам, за допомоги 30-и "тітушків", вдалося прорвати блокаду чотирьох свободівців. Під час конфлікту "тітушки" побили учасника російсько-української війни, який став на захист активістів. Працівники поліції, які постійно чергують на стаціонарному посту ДАІ, на конфлікт не реагували. Під час нападу було вимкнено освітлення дороги. Після зауваження співробітникам поліції, світло знову ввімкнули.

Оновлено о 17:40

На блокпост свободівців біля смт. Кіпті вчергове прибули "тітушки". Цього разу кримінальників 25-30 осіб - погрожують активістам фізичною розправою. Закликаємо усіх небайдужих підтримати учасників блокади.

Оновлено о 16:55

Заблоковані російські вантажівки
Заблоковані російські вантажівки

Активісти Старосамбірської та Турківської районних організацій ВО "Свобода" продовжують блокаду російського вантажного транспорту на кільцевій дорозі біля Львова. Станом на 15:50 свободівці уже зупинили три російські вантажівки.

Оновлено о 13:20

Представники Дрогобицької районної "Свободи" на трасі Київ - Чоп (кільцева дорога біля Львова) заблокували рух двом російським вантажівкам.

Оновлено о 13:00

Триває блокада російських вантажівок на Чернігівщині. На даний час чергування здійснюють ніжинські та черкаські свободівці.

"Ми з побратимами з Черкащини прибули на допомогу чернігівцям на блокпост у Кіптях, де сполучаються дороги з Білоруси та Росії. Проте після відсічі навалам "тітушків" та "йовбаків" тут аж надто спокійно - остання москальська фура тут проїжджала і мусила розвернутися ще минулого ранку. Так чи інакше, свободівці на блокпосту та резерви навколо готові гальмувати окупанта, тим більше маючи підтримку місцевих мешканців та українців, що проїздять повз наш пост", - повідомив лідер Молоді Свободи Юрій Ботнар.

Оновлено о 12:15

Станом на 11: 00 7 заблокованих російських фур у супроводі української поліції прорвали блокаду біля пункту пропуску "Доманове". Російські вантажівки більше доби простояли, чекаючи, поки приїде поліція. Очікується, що їх супроводжуватимуть до Ужгороду. Присутні на блокпості свободівці поспілкувалися з водіями та пояснили мету акції. Інцидентів не виникало.

7 березня

Оновлено о 22:05

Блокада на Чернігівщині
Блокада на Чернігівщині

На пост біля смт. Кіпті, що на Чернігівщині, о 22:00 заступили активісти Ніжинської "Свободи".

"Сьогодні вперше на нашому посту вимкнули освітлення. Не виключаю можливість провокацій. Але ми готові давати відсіч", - повідомив Руслан Андрійко.

Підтримати побратимів та взяти участь у блокаді також їдуть свободівці з Черкащини на чолі з Юрієм Ботнаром.

Оновлено о 18:15

У Малих Підлісках біля Львова активісти Золочівської "Свободи" зупинили вже 20 російських вантажівок.

Три "фури", що курсували із Закарпаття, перекрили проїжджу частину. Упродовж пів години був утворений затор, оскільки водії не могли рухатися дорогою. Лише силами свободівців, а також небайдужих місцевих громадян та водіїв легковиків вдалося відкрити дорогу для пересічних автомобілістів. Місцева поліція водночас повністю бездіяла. Натомість поліціянти завжди приїжджають на допомогу російським перевізникам та допомагають їм у спробах прорватися через українську блокаду.

Оновлено 17:15

Блокада російських фур на Рівненщині
Блокада російських фур на Рівненщині

Свободівці Острозької та Сарненської районних організацій ВО "Свобода" зупинили рух територієї України двох російських вантажівок та повернули їх до кордону із Білоруссю. Окрім того, присутні під час блокування російського транзиту, свободівці-волонтери ГО "Покрова" зібрали 1630 гривнів із проїжджих водіїв на лікарські засоби для бійців 61-го військово-польового госпіталю.

Оновлено о 17:10

Ще дві російські "фури" зупинили та завернули ківерцівські свободівці на Волині.

Ківерцівські свободівці на чергуванні
Ківерцівські свободівці на чергуванні

Оновлено о 17:00

У Малих Підлісках на Львівщині представники Золочівської районної організації ВО "Свобода" затримали дев'ять вантажівок із російськими номерами.

Заблоковані російські фури
Заблоковані російські фури

Оновлено о 15:00

Буковинські свободівці продовжують чергування на пропускному пункті "Мамалига", що на українсько-молдовському кордоні. Блокпост організували свободівці Новоселицького району. Активну участь в організації заходу беруть рядові свободівці, місцеві депутати та учасники російсько-української війни, які зараз перебувають на ротації або демобілізовані.

Свлбодівці на пропускному пункті "Мамалига"
Свлбодівці на пропускному пункті "Мамалига"

Оновлено о 10:00

У смт. Кіпті на Чернігівщині активісти затримали та розвернули ще одну російську вантажівку.

"Протягом доби було затримано першу російську "фура". Існує ймовірність, що російські перевізники змінюють номери", - повідомляє свободівець Денис Сергієнко.

Російська вантажівка в Кіптях
Російська вантажівка в Кіптях

6 березня

Оновлено о 16:00

6 березня 2016 року житомирські свободівці продовжили блокаду російських вантажівок. Націоналісти проводять чергування на околиці Овруча. Ще зранку їм довелося зіштовхнутися з протидією "тітушків" та поліції, які захищають російські вантажівки.

"Ми намагалися розвернути дві фури. Вони ніби й поїхали у бік кордону, проте приїхали поліцейські та провели їх через блокпост. Тут присутні близько 10 молодиків спортивної статури. Під час сутички зранку ці "тітушки" пошкодили камеру нашому оператору та намагалися побити жінку. Зараз на місце прибули багато поліцейських, які стоять між молодиками та нами - учасниками блокади фур", - повідомив заступник голови Житомирської обласної організації ВО "Свобода" Юрій Коцюба.

Оновлено о 12:05

Представники Буської районної організації ВО "Свобода" у селі Малі Підліски продовжують блокувати рух російським вантажівкам. Станом на 11:40 активісти зупинили дві вантажівки із російськими номерами.

5 березня

Оновлено о 19:30

Андрій Іллєнко на блокпості активістів
Андрій Іллєнко на блокпості активістів

Ситуація на блокпості біля смт. Кіпті стабілізувалася. Тридцять активістів "Свободи" не відступили перед сотнею "тітушок", які приїздили на місце блокади разом із заступником голови Чернігівської ОДА Леонідом Сахневичем. Докладніше тут: svoboda.org.ua

Після штовханини "тітушня" відступила.

Додамо, що аби підтримати учасників блокади на блокпост прибув народний депутат України Андрій Іллєнко.

Оновлено о 15:50

Поліціянти прикривають фури країни агресора
Поліціянти прикривають фури країни агресора

За допомою слідчих та інспекторів Дубровицького районного управління поліції, крізь свободівський блок-пост прорвалися дев'ять російських вантажівок. На вимогу націоналістів правоохоронці відмовилися представлятися, показувати посвідчення, пояснювати причину прибуття на місце подій мікроавтобусу чергової частини МВС. Окрім того на підмогу анонімним поліцейським прибуло кілька співробітників силових структур вдягнених у цивільний одяг, які вели себе агресивно щодо активістів і також відмовилися пред'являти посвідчення працівників поліції чи нших правоохоронних органів.

За версією, озвученою слічими районного управління, вони прибули на місце події не за власною ініціятивою, а за вказівкою вищого керівництва.

Оновлено о 17:50

Блокування фур РФ
Блокування фур РФ

Представники Червоноградської районної організації ВО "Свобода" спільно з тернопільськими свободівцями у селі Малі Підліски заблокували рух ще 6 російським вантажівкам.

Визволяти фури РФ приїхали невідомі особи із Закарпаття, які поставили умову активістам: "Або ви пропускаєте російські фури, або ми перекриваємо повнісю дорогу". Дорогу їм таки довелося перекрили, утворився затор.

Оновлено о 14:30

"Блокада російських фур в Кіптях настільки налякала місцеву проросійську владу, що зараз до нас на перемовини їде голова Чернвгівської ОДА Валерій Куліч. Після цього, за нашою інформацією, планується зачистка "тітушками" в кращих бандитських традиціях. Вже зараз тут зосереджено керівництво козелецької і обласної поліції",- повідомив голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко.

Оновлено о 14:15

Заблоковані вантажівки
Заблоковані вантажівки

Представники Мостиської районної організації ВО "Свобода", у селі Малі Підліски, розвернули у зворотньому напрямку 10 російських вантажівок, а також заблокували рух 5 вантажівкам. Про це повідомив свободівець Богдан Чура.

Оновлено о 13:00

Голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко повідомив: "З надійних джерел стало відомо, що ті самі озброєні "тітушки в погонах" навідаються до нас на блокпост в Кіптях, нині о 18:00, і намагатимуться зняти блокаду".

4 березня

Оновлено о 22:10

Зупинена фура
Зупинена фура

Активісти ВО "Свобода" на Чернігівщині продовжують блокаду російського вантажного транспорту. Відновлено та суттєво посилені блокпости біля смт. Кіптів та Прилук. Станом на 21:00 зупинено російську фуру.

Нагадаємо, що 2 березня на блокпост біля смт. Кіпті прибуло близько 30 "тітушків", які представляючись "чернігівськими перевізниками" погрожували 6 активістам фізичною розправою. Пізніше, із достовірних джерел, отримана інформація, що тиск на активістів здійснювали працівники поліції, перевдягнені в цивільне.

Оновлено о18:20

Російські фури на Львівщині
Російські фури на Львівщині

Російські фури на Львівщині
Російські фури на Львівщині

У селі Малі Підліски представники Стрийської районної організації ВО "Свобода" заблокували рух ще 3 російських вантажівок.

Оновлено о 17:30

За інформацією, отриманою з достовірних джерел, тиск на активістів "Свободи", які організували блокпост поблизу смт. Кіпті на трасі "Київ - Москва" увечері 2 березня, насправді здійснювали не звичайні "тітушки", а "тітушки"-поліціянти. Саме 30 поліціянтів, переодягнених у цивільне та озброєних молотками і ломами, "завітали" на наш блокпост, погрожуючи фізичною розправою шістьом активістам блокади. Про це заявив голова Чернігівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко.

Детально - за посиланням: svoboda.org.ua

Оновлено о 15:50

Російський "гумконвой"
Російський "гумконвой"

Активісти змусили розвернутися російський "гумконвой" у селі Малі Підліски. 14 російських вантажівок, у супроводі поліції, поїхали у зворотньому напрямі.

Оновлено о 15:30

Колона заблокованих фур з країни агресора
Колона заблокованих фур з країни агресора

Колона заблокованих вантажівок у селі Малі Підліски сягає 250 метрів. Ситуація загалом спокійна, конфліктів немає.

Оновлено о 15:20

Російські фури у селі Малі Підліски
Російські фури у селі Малі Підліски

У селі Малі Підліски перед дорожнім переходом зупинено 6 російських вантажівок, ще 4 - припарковані на узбіччі дороги.

Оновлено о 15:00

Фури країни агресора
Фури країни агресора

У селі Малі Підліски активісти Сихівської районної організації ВО "Свобода" міста Львова заблокували проїзд 4 російським вантажівкам. Активісти повідомили також повідомили, що за словами місцевих мешканців, у селі Гамаліївка 10 російських фур формують колону. За цим процесом спостерігає поліція.

Оновлено о 14:30

На блокпості рокитнівських свободівців
На блокпості рокитнівських свободівців

Свободівці Рокитнівської районної організації ВО "Свобода" (Рівненщина) нині чергують на блокпості поблизу міста Сарни. Станом на 14:20 зупинено дві російських вантажівки, які після нетривалої роз'яснювальної роботи попрямували назад на територію Білорусі.

Оновлено о 12:05

Зупинені російські фури у селі Малі Підліски
Зупинені російські фури у селі Малі Підліски

У селі Малі Підліски, що на Львівщині, представники Сихівської районної організації ВО "Свобода" у місті Львові заблокували рух 6 російських вантажівок.

"Чотири розвернулися та поїхали у зворотньому напрямку", - повідомив свободівець Дмитро Чунис.

Оновлено об 11:45

Близько 11:00 8 російських вантажівок у супроводі поліцейського конвою прорвали блокаду активістів ВО "Свобода" та проїхали під охороною через пункт пропуску "Доманове" (Волинь).

Оновлено об 11:30

Блокпост біля Батурина
Блокпост біля Батурина

Ніч на блокпості під Батурином, що на трасі "Київ - Москва" пройшла спокійно. На ранок 4 березня свободівці зупинили 3 російські фури.

3 березня

Оновлено о 18:20

Свободівці блокують російські фури
Свободівці блокують російські фури

У селі Малі Підліски, що на Львівщині, активісти Сокальської районної організації ВО "Свобода", станом на 18:00, затримали ще три вантажівки із російськими номерами.

Оновлено о 17:05

Вантажівки країни агресора
Вантажівки країни агресора

У селі Малі Підліски, що на Львівщині, активісти Яворівської районної організації ВО "Свобода" продовжують відслідковувати вантажівки із російськими номерами. Станом на 16:00 активісти заблокували рух шести російським вантажівкам. Щоправда дві з них у супроводі поліції прорвалися до кордону з Закарпатською областю, водій ще однієї російської вантажівки вчинив спробу наїзду на людину на пішохідному переході.

"Під час акції протесту фактично відбулася спроба вчинити кримінальне правопорушення: коли людина перебувала на пішохідному переході водій російської вантажівки почав рух. Він проводив себе агресивно, явно усвідомлюючи, що чинить злочин. Таке враження, що водій був у стані алкогольного сп'яніння. У цей момент випадково проїжджала патрульна машина поліції. Однак полісмени, не розібравшись у ситуації, спершу звинувачували громадян, усяко вигороджуючи російського водія. І тільки після написання потерпілим заяви щодо вчинення кримінального злочину, викликали слідчо-оперативну групу, яку ми дуже довго чекали. Активісти не побачили ніякого бажання полісменів працювати за процедурою. Цікаво, що правоохоронні органи дуже суб'єктивно підходять до ситуації та намагаються швидше надати допомогу порушнику, ніж потерпілим. Обурює цей зговір російських перевізників, які розуміють, що мають тотальну підтримку, а також людей кримінальної зовнішності, які час від часу приїжджають на своїх машинах та роблять спроби провокувати чи залякувати активістів", - повідомив уповноважений фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді Олег Панькевич.

Оновлено о 13:50

Зпинені вантажівки
Зпинені вантажівки

Під час нічного патрулювання транспортних сполучень, поблизу кордону із Білоруссю, рівненським та сарненським свободівцям вдалося зупинити автоколону російських вантажівок у супроводі поліції. З отриманих від водіїв документів виявилося, що вантажівки перетнули кордон поблизу Ужгорода, щонайменше три доби тому і замовили платну послугу супроводу поліції з Ужгорода до с. Городище Дубровицького району. Цікавим є той факт, що вартість такого супроводу двох вантажівок поліціянтами на протязі трьох діб та 642 кілометрів шляху складає 1170 грн, що явно менше собівартості руху поліцейських екіпажів та не включає в себе вартість роботи самих поліцейських.

Оновлено о 12:00

Активісти Яворівської районної організації ВО "Свобода" станом на 11:25 заблокували рух двом російським вантажівкам.

"Дві російські фури на великій швидкості прорвалися повз блокпост у селі Малі Підліски. Нам вдалося наздогнати їх та зупинити у селі Гамаліївка. Наразі обидві вантажівки агресора перебувають на стоянці", - повідомив Ігор Ікавий.

Оновлено об 11:00

У селі Малі Підліски, що на Львівщині, активісти Яворівської районної організації ВО "Свобода" продовжують відслідковувати вантажівки із російськими номерами. Станом на 10:40 не проїхало жодної фури агресора.

2 березня

Оновлено о 21:00

На Чернігівщині постійно діють три блокпости. Чернігівська "Свобода" блокує російський вантажний транспорт поблизу Кіптів, біля Прилук та разом із сумськими свободівцями біля Батурина.

Протягом дня зупинено 10 вантажівок. Як зазначають активісти, існує ймовірність, що водії російських вантажівок змінюють номери. У другій половині дня значно збільшилася частка "фур" із сербськими номерами.

Оновлено о 20:00

Свободівці Сумщини на блокпості біля Батурина на трасі "Київ - Москва" за день розвернули назад у бік Росії чотири російські вантажівки.

На разі на чергуванння заступили депутати Сумської обласної ради свободівці Сергій Демеха та Сергій Кузько. Блокада продовжується.

Оновлено о 19:30

На Львівщині активісти Самбірської районної організації ВО "Свобода" у селі Гамаліївка затримали одну вантажівку із російськими номерами. Цю вантажівку приїхали визволяти київські "тітушки".

Оновлено о 17:00

Російські вантажівки
Російські вантажівки

Блокада поблизу пункту пропуку "Городище" триває. Наразі на підмогу місцевим партійцям прибули свободівці Рівного, Сарн та Костополя. На блок-пості сергують голова Рівненської обласної організації "Свободи" Олексій Бучинський та депутат обласної ради свободівець Володимир Валявка. Зупинено дві вантажівки. Після розмови з водіями про специфіку ведення гібридної війни Росією, вони повернулися назад на територію Білорусі.

Оновлено о 16:20

Російські фури
Російські фури

Представники Кам'янка-Бузької районної організації ВО "Свобода" станом на 15:50 у селі Гамаліївка затримали три російські вантажівки. За словами свободівця Віталія Сприса, повз блокпост прорвалися дві вантажівки, однак активісти їх наздогнали та заблокували у місті Дубляни.

"Після цього у супроводі поліції вантажівки розвернулися та поїхали у зворотному напрямку", - повідомив свободівець.

Оновлено о 13:15

У селі Гамаліївка, що на Львівщині, представники Кам'янка-Бузької районної організації ВО "Свобода" продовжують відслідковувати рух російських вантажівок. Активісти зупинили ще три вантажівки із російськими номерами. За словами свободівця Віталія Сприса, водії цих автомобілів викликають поліцію, не з'їжджаючи із узбіччя дороги.

Оновлено о 13:00

Як повідомив очільник Львівської обласної "Свободи" Йосиф Ситник, проти ночі на 2 березня 18 свободівців блокували рух вантажівок із російськими номерами у селі Гамаліївка, що поблизу Львова. Загалом за минулу добу було затримано 20 вантажівок із російськими номерами.

"До самого світанку за процесом спостерігали 25 поліціянтів у 12 патрульних автомобілях. Також приїздив наряд із Пустомитівського райвідділу. Водночас, на "мерседесах" для захисту і супроводу російських "фур" прибули "тітушки", які провокували конфлікт, погрожуючи активістам фізичною розправою та блокуванням усіх в'їздів до Львова. Ці особи постійно спілкувалися з полісменами, вимагаючи від них розігнати та арештувати активістів", - розповів Йосиф Ситник.

Попри це, 2 березня акція продовжується, на блокпосту в селі Гамаліївка чергують представники Кам'янка-Бузької районної організації ВО "Свобода". Станом на 12:50 повз блокпост не проїхало жодної вантажівки з російськими номерами.

Оновлено о 12:30

Станом на 12:00 2 беразня біля блокпосту ВО "Свобода" поряд з пунктом пропуску "Доманове" стоять 5 російських фур. Водії вантажівок поводяться мирно - спроб прорвати блокаду немає. Водночас є інформація, що росіяни намагаються домовитися з українською поліцією для забезпечення їм конвою супроводу.

Оновлено об 11:00

Учасники блокади російських вантажівок на Чернігівщині
Учасники блокади російських вантажівок на Чернігівщині

Зранку 2 березня активісти ВО "Свобода" та ВГО "Сокіл" відновили блокаду російських вантажівок на Чернігівщині. Націоналісти встановили блокпост поблизу Кіптів та вже розвернули першу російську "фуру".

1 березня

Оновлено 20:30

Російські фури заблоковані свободівцями
Російські фури заблоковані свободівцями

Станом на 20:00 представники Городоцької районної організації ВО "Свобода" (Львівщина) на блокпості у селі Гамаліївка затримали ще 4 російських вантажівки.

"Упродовж 1 березня представники Шевченківської районної районної організації ВО "Свобода" у місті Львові та Городоцької районної організації на блокпості у селі Гамаліївка затримали 15 російських вантажівок. Дві розвернуто і вони поїхали назад. Инші триматимемо, або розворот назад", - повідомив очільник Львівської обласної "Свободи" Йосиф Ситник.

Оновлено 17:30

Російські фури
Російські фури

Станом на 17:20 представники Городоцької районної організації ВО "Свобода", які заступили на чергування на блокпост у селі Гамаліївка поблизу Львова затримали ще 10 російських вантажівок.

Оновлено о 17:25

Зупинена московська фура
Зупинена московська фура

Свободівці Сумщини на блокпості під Батурином затримали ще три вантажівки з російськими номерами та товаром, що йшли транзитом через Україну трасою Київ - Москва. Одним з водіїв виявився молдованин, який вів вантажівку з Росії у Молдову.

Окрім того, активісти повідомляють, що одна фура, не дивлячись на вимогу зупинитись - на високій швидкості проїхала повз блокпост у супроводі поліцейських автівок із увімкненими проблисковими маячками.

Оновлено о 14:55

Львівські свободівці
Львівські свободівці

Станом на 14:40 представники Шевченківської районної у місті Львові організації ВО "Свобода" у селі Гамаліївка, що при в'їзді у Львів, затримали дві російські вантажівки, які прямували транзитом через Україну.

Оновлено о 14:00

Станом на 13:30 активісти "Молоді Свободи" розвернули ще дві вантажівки з російськими номерами. Після цього на території пункту пропуску "Порубне" не залишилося жодної російської фури. Надалі свободівці продовжуватимуть чергувати на пункті пропуску і відслідковувати ситуацію.

Оновлено о 13:20

На блокпості при в'їзді у Стрий чергують двадцять свободівців із Тернопільської, Франківської та Закарпатської організацій ВО "Свобода". Впродовж ночі націоналісти вислідковували рух транспорту. За словами свободівеця Олег Любінський, вночі вантажівок із російськими номерами практично не було: вдалося зупинити тільки одну, ще одна на шаленій швидкості та у супроводі поліції прорвалася повз блокпост.

Оновлено о 13:00

Львівські свободівці
Львівські свободівці

Станом на 12:40 повз блокпост у селі Гамаліївка, що при в'їзді у Львів не проїхало жодної російської вантажівки. Зараз там перебувають представники Шевченківської районної у місті Львові організації ВО "Свобода".

"Ми проти ведення будь-яких бізнесових стосунків з окупантом! Батьківщиною не торгують!" - зазначив свободівець Ігор Корсун.

Оновлено о 12:45

Станом на 12.30 неподалік пропуску "Доманове" заблоковано 2 російські фури. Инші російські вантажівки кордон не перетинали. Водночас, є інформація, що російські водії на території Білорусі перевантажують товар у автомобілі з білоруськими номерами для вільного проїзду українською територією. Додамо, що волинські свободівці проводять щоденну ротацію активістів на блокпосту.

Оновлено о 12:15

Одна із російських фур
Одна із російських фур

Станом на 12:00 свободівці Сумщини на блокпості під Батурином затримали три російські вантажівки, які прямували транзитом через Україну. Додамо, що націоналісти облаштували побут, забезпечені дровами, харчами і продовжують блокаду.

Оновлено о 10:30

Нічне чергування
Нічне чергування

Як повідомляють рівненські свободівці, вночі жодна російських вантажівка не перетнула кордон з Україною у митному пункті "Городище". У темну пору доби та у зв'язку із погіршенням погодних умов, націоналісти змінили формат чергування - патрулювали прикордонну територію в складі мобільних груп.

Оновлено о 10:00

Свободівці біля пропускного пункту "Порубне"
Свободівці біля пропускного пункту "Порубне"

Близько 8-ї години ранку активісти "Молоді Свободи" неподалік пропускного пункту "Порубне" зупинили та розвернули у протилежному напрямі 9 російських вантажівок.

29 лютого

Оновлено о 21:20

Зупинена російська фура
Зупинена російська фура

Станом на 21:00 свободівці Сумщини на відрізку траси "Київ - Москва" під Батурином затримали російську вантажівку. Окрім того, на зміну активістів, для чергування до цього блокпосту під'їзджають свободівці з Сум. Блокада продовжується.

Оновлено о 18:10

Під час бесіди з поліціянтом
Під час бесіди з поліціянтом

До учасників блокиди поблизу Дубровиці прибула слідча група поліції. Поліціянти повідомили, що до ГУ Національної поліції у м.Києві надійшло повідомлення від громадянина РФ про ймовірні правопорушення. Працівники поліції просили надати письмові пояснення про кількість зупинених вантажівок, кількість учасників акції та характер проведених бесід із водіями вантажівок з РФ.

Оновлено о 16:20

Заблоковані у селі Гамаліївка фури
Заблоковані у селі Гамаліївка фури

Станом на 15:50 представники Пустомитівської районної організації ВО "Свобода" у селі Гамаліївка затримали 18 вантажівок. Водіїв шести з них активісти змусили розвернутися і поїхати у зворотньому напрямку. Однак, ситуація неоднозначна: у час, коли активісти затримують рух колон одних вантажівок, инші колонами (по 3-4) прориваються через блокпост другою смугою руху на великій швидкости. Водії російських вантажівок по рації між собою та координаторами з українського боку узгоджують дії для прориву. Ймовірно, що на під'їзді до Львова поліція за вказівкою Авакова координує рух російських вантажівок для прориву саме в час, коли активісти зупиняють попередню колону, оточують їх, скеровують до автостоянок чи просто блокують. Водночас, біля блокпосту "крутиться" декілька підозрілих осіб, вступаючи у дискусії з активістами, відволікаючи їхню увагу та у мобільному режимі спілкуються із представниками влади та водіями російських вантажівок.

Оновлено 16:00

Зупинені свободівцями російські фури
Зупинені свободівцями російські фури

Поблизу митного пункту "Городище" свободівці та активісти зупинили дві російські фури. Після нетривалої розмови обидві попрямували назад у сторону Білорусі. Додамо, що до націоналістів долучилися учасники російсько-української війни.

Оновлено о 15:30

Поблизу пропускного пункту "Городище"
Поблизу пропускного пункту "Городище"

Рівненські свободівці прибули на зміну активістам із Дубровиці. Наразі російські вантажівки не перетинають митний пункт "Городище", оскільки поінформовані про діяльність націоналістів. Окрім того, до блокування долучається й місцеве населення. Жителі Дубровиччини допомагають свободівцям харчами, пальним та иншим провіантом.

Оновлено о 13:20

На Львівщині у селі Гамаліївка представники Пустомитівської районної організації ВО "Свобода" зупинили 6 російських фур: дві з них розвернулися та поїхали у зворотньому напрямку, ще чотири перебувають на стоянці.

Оновлено о 12:35

На пункті пропуску "Порубне", що у Чернівецькій області, представники Прикордонної служби вимагають від свободівців перенести черговий намет в инше місце, буцімто він заважає роботі митниці. Депутат міськради Назар Моклович спілкується з прикордонниками і намагається з'ясувати причину такої вимоги.

Оновлено о 12:00

Російські фури на Львівщині
Російські фури на Львівщині

Представники Пустомитівської районної організації ВО "Свобода" продовжують блокаду російських вантажних автомобілів у селі Гамаліївка поблизу Львова. Як повідомив очільник Львівської обласної "Свободи" Йосиф Ситник станом на 11:00 свободівці зупинили ще 2 вантажівки.

"Заторів немає, инший транспорт рухається в звичному режимі. Акція проходить спокійно", - повідомив Йосиф Ситник.

Оновлено об 11:45

Свободівці продовжують відслідковувати рух вантажівок на околиці Овруча (Житомирщина), приблизно за 40 кілометрів до кордону з Білорусією. На чергування заступили овруцькі свободівці.

"Продовжуємо тримати на контролі ситуацію. Ця акція є довгостроковою. За ніч жодна російська вантажівка не проїхала повз. Проте, якщо рух відновиться, будемо блокувати", - повідомив свободівець Ярослав Чіпак.

Оновлено об 11:00

Станом на 10:30 російські вантажівки пункт пропуску "Доманове" на Волині не перетинали. Водночас, є інформація, що фури накопичуються на території Білорусі. Подальші плани водіїв російських вантажівок точно не відомі. Можливо, чекають на конвой української поліції або ж робитимуть спробу проїхати не основною дорогою.

28 лютого

Оновлено о 21:40

Упродовж дня конотопські свободівці не дали проїхати із московського напрямку шістьом російським вантажівкам. Один автомобіль, ледь не збивши учасника блокади, прорвався крізь блокпост.

До акції долучилися місцеві активісти "Правого сектора". Правоохоронці не перешкоджають націоналістам блокувати ділянку траси.

Оновлено о 19:10

Шість російських вантажівок у Гамаліївці
Шість російських вантажівок у Гамаліївці

По обіді свободівці зупинили в Гамаліївці біля Львова ще 6 російських вантажівок. Машини простояли певний час і згодом розвернулися та поїхали назад у супроводі поліції.

Як повідомляє керівник Львівської міської "Свободи" Любомир Мельничук, націоналісти протримали машини на блокпості упродовж трьох годин. За цей час до них приїхали невідомі особи, які погрожували активістам, згадували керівництво области та управління Національної поліції. Однак свободівці не піддалися тиску й повідомили, що жодної "фури" не пропустять.

Оновлено о 17:55

На пропуску "Порубне" в Чернівецькій області все без змін. За останні три години спостерігачі від "Свободи" не зафіксували жодної вантажівки з російськими номерами. Хоча вказують на те, що на кордоні черга розмром у три кілометри. Помалу вантажівки пропускають. Не виключено, що до вечора можуть з'явитися автомобілі саме з номерами РФ.

Оновлено о 16:30

Як повідомляє очільник Львівської обласної "Свободи" Йосиф Ситник, упродовж першої половини дня свободівці зупинили 13 російських вантажних автомобілів у селі Гамаліївка поблизу Львова. Нещодавно усі машини розвенулися та у супроводі поліції поїхали у східному напрямку.

Відео: youtu.be.

Оновлено о 16:00

Буковинські свободівці продовжують блокаду біля пропускного пункту "Порубне", що поблизу українсько-румунського кордону. Націоналісти не пропустили жодної вантажівки. Більшість автомобілів розвернулося назад, деякі вирушили на стоянку.

Оновлено о 14:40

Зупинені російські вантажівки в Гамаліївці
Зупинені російські вантажівки в Гамаліївці

Активісти Жовківської та Львівської "Свободи" продовжують блокаду російського вантажного транспорту в селі Гамаліївка, що при в'їзді у Львів.

Як повідомив свободівець Богдан Юрдига, станом на 14:40 зупинено уже 10 вантажівок з російськимими номерами.

"Приїхали представники поліції, які повідомили, що будуть викликати слідчу групу з Пустомит та документувати процес. Наразі ніяких активних дій не спостерігається. Ситуація загалом спокійна, конфліктів немає", - повідомив Богдан Юрдига.

Оновлено о 14:25

Надвірнянські свободівці - учасники блокування
Надвірнянські свободівці - учасники блокування

Надвірнянські свободівці активно долучилися до транзитної блокади вантажних автомобілів з Російської Федерації - вже другу добу поспіль націоналісти здійснюють спостереження за автотрасою на Яблуницький перевал. Відновлення всеукраїнської акції спричинило рішення уряду про безперешкодне проходження російських фур українською територією.

"Безперешкодного пересування дорогами України вантажівок агресора ми не позволимо. В той час, як наші побратими гинуть на східному фронті, коли Московія анексувала територію українського Криму, поки кремлівський карлик порушує весь світовий устрій та нехтує міжнародними домовленостями, ми не можемо допустити, щоб наша зрадлива влада ставила економічні та фінансові питання збагачення олігархів вище життя та здоров'я українців. Ми не маємо морального права допустити, щоб агресор вів економічну діяльність на нашій території. Тому на заклик нашого проводу ми одразу ж відновили акції блокування московських фур", - розповідає Михайло Іваночко, депутат Івано-Франківської обласної ради.

Надвірнянські свободівці взяди під контроль відтинок шляху від Надвірної до Делятина та від Ланчина до Яремчі. Це дорога на Закарпаття через Яблуницький перевал зі сторони Стрия та з Чернівців.

"Ми розуміємо, що цей відрізок дороги не користується особливою популярністю, але перекриваємо їм всі можливі шляхи проїзду до Европи через нашу землю", - зазначають націоналісти.

В селиці Делятин на перехрестку доріг свободівці встановили спостережний пост за рухом транспорту та спорядили два мобільні екіпажі, які контролюють дорогу від Надвірної та від Коломиї.

Друга доба спостереження проходить в штатному режимі, московських фур поки не було, та ми готові до їхньої появи у будь-який момент.

Оновлено о 13:30

Блокування траси
Блокування траси

Активісти Конотопської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" разом з депутатами - свободівцями у Сумській обласній раді розпочали блокаду російських вантажівок та фур на трасі "Київ - Москва" в районі Батурина.

Свободівці розгорнули блокпост на трасі та облаштували побут. Націоналісти розписують графік чергування та планують цілодобово організувати роботу блокпосту, аби блокувати пересування російських вантажівок територією України.

Організатори зазначають, що ця блокада - вимушений крок, адже український уряд на чолі з Арсенієм Яценюком продовжують вести бізнес з країною-агресором. Ба більше, останнє рішення уряду про супровід поліцією та Нацгвардією російських вантажівок територією України є прямим фактом здачі інтересів України.

Оновлено о 13:10

Свободівці зупинили російські вантажівки на Житомирщині
Свободівці зупинили російські вантажівки на Житомирщині

У Житомирській області на околиці райцентру Овруч свободівці зупинили три вантажівки з російськими номерами, які в'їхали на територію України зі сторони Білорусі.

Відео: youtube.com.

Прикордонники на пункті пропуску "Виступовичі" пропустили вантажівки, але близько 13:00 на свободівському блокпосту автівки було зупинено.

"Після нашого нетривалого спілкування з водіями вони розвернули вантажівки і поїхали назад. Ми запевняємо, що наша акція буде тривалою і блокпост діятиме цілодобово", - зазначив голова Житомирської міської організації ВО "Свобода", депутат міської ради Віктор Брокарєв.

Оновлено об 11:30

Блокада російського вантажного транспорту
Блокада російського вантажного транспорту

Блокада російського вантажного транспорту
Блокада російського вантажного транспорту

Блокада російського вантажного транспорту
Блокада російського вантажного транспорту

Блокада російського вантажного транспорту
Блокада російського вантажного транспорту

28 лютого 2016 року житомирські та овруцькі свободівці розпочали акцію із блокування руху російського вантажного транспорту територією України з боку Білорусі.

"Неприпустимо, що влада своїм рішенням знову дозволила вантажівкам із номерами агресора пересуватися нашою територією. Поки Росія продовжує військову агресію проти України, вбиває українських військових та переслідує мирних громадян, влада дозволяє агресору заробляти на українській економіці.

Припинення транзиту транспорту - той засіб, який послідовно та системно підриватиме російську економіку. І навпаки: кожна пропущена українськими дорогами російська фура - це фактично новий снаряд в українських бійців", - зазначив голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат обласної ради Сидір Кізін.

Оновлено об 11:30

Російські фури зупинені у селі Гамаліївка
Російські фури зупинені у селі Гамаліївка

Як повідомив очільник Львівської обласної організації ВО "Свобода" Йосиф Ситник, націоналісти організували блокпост у селі Гамаліївка, що при в'їзді у Львів. Активісти Жовківської та Львівської "Свободи" уже зупинили там 5 російських вантажівок.

Свободівці біля пункту пропуску "Доманове"
Свободівці біля пункту пропуску "Доманове"

На Волині в пункті пропуску "Доманове", за словами очільника Ратнівської районної організації ВО "Свобода" Миколи Горбачука, активісти зупинили чергову російську вантажівку. Нагадаємо, що напередодні, 27 лютого, 9 російських вантажних автомобілів під конвоєм загонів національної поліції з Луцька прорвалися біля пункту пропуску "Доманове".

На Буковині, за словами голови Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Ярослава Когутяка, у пункті пропуску "Порубне" за ніч зупинено ще дві російські вантажівки. На чергуванні перебувають свободівці Вижницької районної організації ВО "Свобода".

27 лютого

Оновлено о 21:15

У пропускному пункті "Порубне"
У пропускному пункті "Порубне"

У пропускному пункті "Порубне" на Буковині кількість вантажівок збільшилася до 100, серед них є й автомоюілі з білоруськими та українськими номерами. Черга з машин складає близько двох кілометрів. Також на місці блокування перебувають і представники правоохоронних органів, які контролюють ситуацію.

Близько 20:00 між водіями виникла суперечка, до представників "Свободи" підійшли невідомі особи, які назвалися перевізниками. Розмова складалась з погроз та пояснень, що наші дії є безпідставними. Опираючись на те, що свободівці заважають перевізникам заробляти гроші, невідомі створили конфлікт, який переріс у міжусобні звинувачення. У підсумку сутичка стихла.

Також виникла підозріла ситуація, коли одна з вантажівок під'їхала ближче до пропускного пункту. Представник правоохоронних органів довго спілкувався з водієм, а згодом водій просто передав невідомий пакет правоохоронцю.

Наразі свободівці організували намет та чергування на пропускному пункті "Порубне".

Оновлено о 21:00

Активісти Львівщини
Активісти Львівщини

За Червоноградом у Сокальському районі на Львівщині громадські активісти зупинили 13 російських вантажівок, які їхали у супроводі поліції. За їхнім зверненням на місце події виїхали активісти "Свободи", зокрема депутат Львівської обласної ради Михайло Нискогуз.

Учасники блокування перевірили документи перевізників і з'ясували, що ті рухалися із відхиленям від маршрутного листа. Зокрема, шлях Р15, на якому було зупинено машини, не належить до тих, які були офіційно дозволені урядом. Окрім того, як повідомляє секретар Червоноградської міської ради свободівець Олександр Грасулов, водії мали при собі папери, що засвідчували сплату по 1176 гривень за супровід кожної автівки поліцією.

Поліціянти з місця події поїхали. Блокування вантажного транспорту триває. Активісти звернулися до Львівського обласного управління Національної поліції та чекають його представників для офіційних пояснень.

Оновлено о 19:00

Учасники блокування російських вантажівок біля Стрия
Учасники блокування російських вантажівок біля Стрия

Поліція приїхала на допомогу російським автомобілям
Поліція приїхала на допомогу російським автомобілям

Свободівці продовжують блокаду російського вантажного транспорту поблизу Стрия на Львівщині. За день вдалося затримати близько сорока автомобілів. Частині вантажівок вдалося прорватися через блокпост завдяки супроводу поліції. Решту активісти спрямовують на місцеву стоянку. До місця блокування приїхало поліційне керівництво. Поліціянти почали тиснути на охоронців стоянки.

Оновлено о 17:15

Російські фури біля Стрия
Російські фури біля Стрия

30 російських вантажівок, які чекали на стоянці, що поблизу села Дуліби на Стрийщині, під супроводом стрийської поліції відновили транзитний рух, прорвавшись через блокпост.

Оновлено о 17:00

Учасники блокування на Рівненщині
Учасники блокування на Рівненщині

Близько 15:50 через блокпост поблизу Дубровиці на Рівненщині прорвалася одна російська вантажівка, грубо порушивши правила дорожнього руху, зокрема значно перевищивши допустиму швидкість.

Невдовзі на місце події прибули працівники правоохоронних органів. Пояснюють, що діють за вказівкою вищого міліційного керівництва та за проханням прикордонників. Поліціянти попросили надати персональні дані помічника-консультаат народного депутата України Олега Осуховського свободівця Євгенія Іванішина. Записали автомобільні номери на машинах активістів та зникли з місця пригоди.

Поліціянти записують персональні дані Євгенія Іванішина
Поліціянти записують персональні дані Євгенія Іванішина

Оновлено о 16:30

Активісти у Порубному
Активісти у Порубному

Заблоковані у Порубному фури
Заблоковані у Порубному фури

Чернівецькі свободівці продовжують блокаду. Впродовж цілого дня активісти утримують 14 російських вантажівок.

Оновлено о 14:20

9 російських вантажівок під конвоєм загонів національної поліції з Луцька проїхали біля пункту пропуску Доманове у Волинській області. Поліція супроводжує і охороняє пересування російських фур українською територією за наказом МВС на чолі з Арсеном Аваковим.

Учасники блокування на Волині
Учасники блокування на Волині

Російські вантажівки у супроводі поліції
Російські вантажівки у супроводі поліції

"Усім відомі сумнозвісні гуманітарні конвої, які Росія відправляє у Донбас. Тепер з'явилися конвої Авакова, які супроводжують російські вантажівки територією України. Ось такою є офіційна позиція нашої влади. Це позиція подвійних стандартів і сприяння російському бізнесу", - прокоментував ситуацію голова Волинської "Свободи" Анатолій Вітів.

Оновлено о 13:20

Російськи вантажівки біля Стрия
Російськи вантажівки біля Стрия

Депутат Стрийської міської ради від ВО "Свобода", боєць добровольчого батальйону "Січ" Володимир Лоїш повідомив, що з 6:30 вісім стрийських свободівців на блокпості, що на вулиці Галицькій при в'їзді у Стрий, зупинили 30 російських вантажівок. Деякі фури розвертаються та їдуть у зворотньому напрямку, 15 чекають на стоянці "612 км".

(це міжнародна траса Київ-Чоп, с.Добряни на під'їзді у м.Стрий).

Оновлено о 13:15

Надвірнянські свободівці - учасники блокування
Надвірнянські свободівці - учасники блокування

Івано-Франківська обласна організація продовжує відслідковувати рух вантажного автотранспорту через Яблунівський та Вишківський перевали. Починаючи з вечора 26 лютого, надвірнянські свободівці організували чергування мобільних блокпостів від Делятина до Яремчого. Від сьогодні аналогічне чергування здійснюватиметься і на Долинщині. На разі руху вантажівок з російськими номерами не помічено.

Оновлено о 13:00

Активісти Рівненської обласної організації ВО "Свобода" відновили блокування транзиту російських вантажівок автошляхами области.

Нині активісти та депутати-свободівці Дубровицької та Млинівської районних організацій спільними зусиллями відновили роботу блок-посту на транспортній розв'язці поблизу міста Дубровиця. Таким чином встановлено контроль за рухом великовагових вантажівок через міжнародний пункт митного контролю "Городище" та міждержавний - "Нєвєль".

Проте поки що ще жодна російська вантажівка не намагалася проїхати через імпровізований контрольно-пропускний пункт.

Оновлено о 12:30

Зміна луцьких свободівців у блокуванні російських вантажівок
Зміна луцьких свободівців у блокуванні російських вантажівок

На Волині свободівці продовжують блокування російських вантажівок. На чергування в Млинівському районі заступили активісти з Луцька.

Оновлено о 12:20

Російська фура у супроводі поліції
Російська фура у супроводі поліції

Як повідомив голова Закарпатської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Ващенко, група свободівців із блокпоста у Нижніх Воротах поблизу Верецького перевалу перевірила найближчі стоянки великогабаритного транспорту. За його словами, було виявлено дві вантажівки з російськими номерами, які згодом таки прорвалися у сторону Львівської области під прикриттям поліційних машин із увімкненими проблисковими маячками.

Оновлено о 8:00

Блокада поблизу пункта пропуску "Порубне"
Блокада поблизу пункта пропуску "Порубне"

Ссвободівці Буковини у підтримку загальнодержавної акції блокування російського вантажного транспорту на території України виставили пункти спостереження на пропусках "Порубне" та "Мамалига". У блокуванні беруть участь депутати Чернівецької міської та обласної рад. На разі поблизу пропускного пункту "Порубне" перебуває 14 російських автівок. Пропуск вантажівок не здійснюється.

Як зазначає голова Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Ярослав Когутяк, на сесії Глибоцької об'єднаної селищної громади свободівські депутати озвучили офіційне рішення "Свободи" щодо вимоги від уряду Яценюка невідкладно заборонити транзит російських фур українською територією. А також скасувати зрадницьке за своїм змістом рішення про відновлення з 25 лютого російського транзиту.

"Свобода" по всій Україні відновила протестні акції щодо недопущення переміщення російського вантажу через українські кордони. Але уряд своїм рішенням знову дозволив вантажівкам із номерами агресора пересуватися нашою територією. Такі дії Арсенія Яценюка суперечать державницьким інтересам і лише підтверджують прагнення забезпечити олігархічні інтереси", - додає заступник голови обласної ради свободівець Віталій Мельничук.

Оновлено о 7:30

Закарпатські свободівці з блокпосту в селі Нижні Ворота приблизно о 22:00 вирушили на підтримку побратимам у Стрий. Поблизу населеного пункту разом із місцевими націоналістами було зупинено та відправлено у зворотньому напрямі декілька російських вантажівок. Близько 4-ї ранку поблизу блокпоста невідомі намагалися пошкодити автіки протестувальників. Невдалі спроби провокацій закінчилися втечею зловмисників.

26 лютого

Оновлено о 18:30

Блокування російських фур поблизу Стрия
Блокування російських фур поблизу Стрия

Активісти Стрийської районної та міської організацій ВО "Свобода" зупинили та відправили у зворотньому напрямі 7 російських вантажівок.

"Продовжуємо акцію з блокування руху російських вантажівок. До обіду їх узагалі не було, однак опісля зупинили та розвернули 7. Загальний рух транспорту відбувається без змін, конфліктів немає", - розповів депутат Стрийської райради свободівець Мар'ян Берездецький.

Оновлено о 18:00

Станом на 17:30 біля пропускного пункту "Доманове" активісти зупинили російську вантажівку. На місце блокади прибув радник голови Волинської ОДА Андрій Харлампович, керівництво поліції Ратнівського району та представник СБУ.

Російська фура
Російська фура

Як повідомив очільник Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Ярослав Когутяк, перші свободівці прибули до пункту митного пропуску "Порубне". За його словами, там також зосереджуються силовики - помічено два мікроавтобуса з бійцями Нацгвардії. Обласна організація "Свободи" оголосила максимальну мобілізацію членства для підтримки загальнонаціональної акції.

На Волині в Ратнівському районі поблизу пункту митного пропуску "Доманове", що біля кордону з Білоруссю, також зібралися націоналісти, серед них депутат облради свободівець Сергій Духницький. До націоналістів долучилися ветерани російсько-української війни з Камінь-Каширського району, зокрема Богдан Пташник. За потреби активісти зупинятимуть рух вантажівок держави-агресора.

На Львівщині свободівці розташувалися при в'їзді до міста Стрий. Як наголосив депутат Стрийської райради від ВО "Свобода" Мар'ян Берездецький, при виявленні вантажного транспорту держави-агресора йому перепинятимуть шлях.

На Закарпатті свободівці розташувалися на Верецькому перевалі (межа Львівської та Закарпатської областей). Відстежується ситуація на Ужокському та Яблуницькому перевалах. За словами керівника Закарпатської обласної організації ВО "Свобода" Ігоря Ващенка, із самого ранку 26 лютого на цих ділянках не помічено жодної російської вантажівки. За його словами, нині готуються мобільні групи, які контролюватимуть ситуацію вночі та в разі потреби зупинятимуть рух російських фур.

Стрийські свободівці
Стрийські свободівці

Прес-служба ВО "Свобода"