ВО "Свобода"

ENG

8 лютого 2016
Печерський суд завершив розгляд позову Олега Тягнибока до Арсена Авакова
Печерський суд завершив розгляд позову Олега Тягнибока до Арсена Авакова

8 лютого 2016 року Печерський районний суд м. Києва завершив розгляд позовної заяви лідера Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Суддя Тетяна Остапчук заслухала низку доказів, які підтверджують неправомірність публічних заяв Арсена Авакова щодо подій 31 серпня. Адвокати Олега Тягнибока наполягають на задоволенні позовної заяви в повному обсязі.

На суді від сторони відповідача були присутні два адвокати особисто Арсена Авакова та один, який представляв структуру МВС. Вони апелювали умовною неналежністю доказів: нібито не доведено те, що на відео з брифінгу після подій біля Верховної Ради є саме глава МВС. Окрім того, відповідачі заявили, що Арсен Аваков хоч і міністр, однак має право на власні політичні судження, а отже і публічні звинувачення.

Натомість адвокати Олега Тягнибока навели низку рішень Європейського суду з праву людини у ситуаціях, схожих до цієї. Наприклад, 1986 року міністр внутрішніх справ Франції публічно звинуватив людину до того, як її вину було доведено в суді - Європейський суд визнав такі дії міністра неправомірними.

"Адвокати відповідача на всіх засіданнях поводилися досить по-хамськи, намагались затягувати розгляд справи, переходили на особистості. Зрозуміло, що розгляд справи вони намагалися затягнути через слабку правову позицію. Вони хотіли довести в суді те, що виступ Авакова не підтверджується доказами, але це лише адвокатська казуїстика - намагання довести справу до абсурду. Зважаючи на те, які докази ми надали суду, а також опираючись на наші виступи та матеріяли судової практики, ми очікуємо позитивного рішення для нас", - заявив голова Юридичної служби ВО "Свобода", один із представників Олега Тягнибока в суді Олег Бондарчук.

Рішення у справі оголосять 9 лютого о 9:00 у Печерському райсуді (Хрещатик, 42А). Суддя - Т. Остапчук.

Прес-служба ВО "Свобода"