ВО "Свобода"

ENG

26 вересня 2015
Міліціянти з автоматами проводять обшуки в помешканнях свободівців
Міліціянти з автоматами проводять обшуки в помешканнях свободівців

26 вересня 2015 року із самого ранку міліціянти прийшли із обшуками до помешкань свободівців у Києві, Одесі та на Прикарпатті.

Близько сьомої години ранку 10 автоматників прийшли обшуковувати помешкання керівника Контрольно-ревізійної комісії Всеукраїнського об'єднання "Свобода", народного депутата України VII скликання Олега Гелевея. Вони виламали вхідні двері й настільки налякали 80-річну матір свободівця, що довелося викликати швидку. Оскільки Олег Гелевей є адвокатом, то обшук у нього могли здійснювати виключно за рішенням суду, ухваленим на основі клопотання Генпрокурора або його заступника. Однак відповідної ухвали у міліціянтів немає. Не відомі також причина та мета обшуку. На місці зараз перебувають представники Юридичної служби ВО "Свобода" адвокати Сидір Кізін та Олег Бондарчук.

У місті Тисмениця на Прикарпатті з обшуком прийшли додому до колишньої дружини народного депутата України VІI скликання, очільника Київської обласної "Свободи" Ігоря Сабія Лесі, із якою Ігор не проживає 15 років. До того ж, свободівець не є зареєстрований за тією адресою. Туди вирушив керівник Івано-Франківської "Свободи", народний депутат VII скликання Руслан Марцінків.

Водночас із обшуком прийшли в помешкання Ігоря Сабія у Хмельницькому. У квартирі в момент обшуку перебуває дружина націоналіста Юлія та троє їхніх малолітніх дітей, найменшому з яких - 3, 5 роки.

Також обшуки відбуваються в Одесі - міліціянти прийшли одразу до трьох активістів. Обшуки тривають у двох заступників голови Одеської обласної організації ВО "Свобода" Олександра Станкова та Гліба Громова, а також у першого номеру списку об'єднання до Одеської обласної ради Костянтина Васильця.

Стало відомо й про обшук у журналістки "Українського тижня", бійця-добровольця Валерії Бурлакової.

Прес-служба ВО "Свобода"