ВО "Свобода"

ENG

22 листопада 2014
На Донбасі, захищаючи Україну, загинув свободівець із Кіровоградщини Микола Томак
На Донбасі, захищаючи Україну, загинув свободівець із Кіровоградщини Микола Томак

21 листопада 2014 року поблизу міста Горлівка Донецької области під час виконання бойового завдання смертельно смертельне поранення отримав член Новоархангельської районної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Микола Томак. Життя націоналіста обірвалося внаслідок обстрілу із установки "Град" блокпосту, на якому він перебував. Свободівець був добровольцем 34-го батальйону територіяльної оборони Кіровоградської области.

Націоналіст народився 9 квітня 1982 року в селі Нерубайка Новоархангельського району Кіровоградської области в родині українців Миколи Павловича та Ольги Сергіївни. Ще в дитинстві разом із батьками переїхав до села Торговиця Новоархангельського району, де з 1988 по 1999 роки навчався в загальноосвітній школі ім. Є. Маланюка. По закінченню школи, з 18:04:2000 по 23:08:2001 проходив строкову службу в лавах Збройних Сил України. Після повернення додому працював в Новоархангельському районі на землі: механізатором, трактористом, водієм, верстатником, працівником з благоустрою.

З початком новітньої українсько-російської війни Микола Томак став одним із тих націоналістів, що не чекали, поки ворог завітає в рідну хату, і вже 19 березня 2014 року він одним із перших записався добровольцем та згодом увійшов до складу 34-го батальйону територіяльної оборони Кіровоградської області. Військова спеціальність Миколи - мотострілок, тож за 8 місяців участи у бойових діях він як заступник командира взводу часто опинявся у найскладніших, найнебезпечніших ситуаціях під час виконання бойових операцій, коли фарт иноді вирішує все. 21 листопада успіх обійшов стороною нашого побратима і життя бійця закінчилося героїчно.

Миколу всі знали, як справжнього козака, гідного патріотичного чоловіка. Саме таким він увійшов до кола націоналістичного осередку ВО "Свобода" у Новоархангельському районі. Микола стояв пліч-о-пліч зі свободіцями під час битви за українську церкву 2013 року, коли вся місцева громада була обурена й повстала проти свавілля московського окупаційного режиму, який спробував відібрати у людей святиню в Новоархангельську. І він, не вагаючись, ухвалив рішення стати на захист української держави у березні цього року. Наприкінці літа, коли Микола на два дні повернувся з фронту додому у короткочасну відпустку, він остаточно ухвалив рішення й написав заяву про вступ до націоналістичної організації ВО "Свобода".

Так вже сталося, що Микола не був одружений, не встиг до війни створити свою родину й залишити після себе нащадків. Вдома у нього залишилася самотня мати і сестра, яким безумовно не вистачатиме уваги та допомоги сина-брата. Але він прожив гідне життя і загинув, як справжній націоналіст, захищаючи рідну землю і свій народ.

Завтра, 23 листопада, тіло загиблого привезуть додому і о 12:00 у його рідному селі Торговиці відбудеться поховання героя.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода", зокрема Новоархангельська районна організація націоналістичного об'єднання висловлюють щирі співчуття родині та друзям загиблого. Схиляємо голови перед героїчним чином Миколи Томака. Пам'ять про нього житиме вічно в наших серцях.

Прес-служба ВО "Свобода"