ВО "Свобода"

ENG

4 серпня
Олег Тягнибок: У лемків є родзинка, яка потрібна нам усім ‒ це традиція
Олег Тягнибок: У лемків є родзинка, яка потрібна нам усім ‒ це традиція

У суботу, 4 серпня 2018 року, лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок відвідав щорічний Всеукраїнський фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини", що відбувається в урочищі Бичова на Монастирищині. На захід, який традиційно приймає Тернопільщина, з усіх усюд з'їхалися тисячі лемків.

"Найліпшим і найприємнішим для мене з того, що я побачив і відчув сьогодні ‒ є люди. Це велика лемківська сім'я, яка є частиною нашої української родини. Я вами захоплений, адже незважаючи на всі лихоліття, незважаючи на те, що лемків гнали зі своєї землі, намагалися вбити порозуміння між родинами, знищити мову, традицію, культуру, вам вдалося все це вберегти, а значить ‒ вдалося нам усім вберегти Україну. Вдалось зберегти наші світоглядні, родинні цінності, які передавалися від покоління до покоління", ‒ заявив очільник "Свободи", звертаючись до відвідувачів фестивалю.

"Сьогодні нам намагаються нав'язати всілякі збочення, змушують повірити, що потрібно жити по-іншому. Незважаючи на це ми українці знаємо як потрібно жити на своїй Богом даній землі і ми маємо розуміння того, що таке втрачена земля; що таке, коли за закритими шторами отець провадить службу Божу; що таке, коли заховані книжки від кагебістів і інших нелюдів; що таке, коли материна пісня, українська пісня передається від матері до доньки. Саме це той скарб для нашого покоління.

У лемків є саме та родзинка, яка потрібна нам всім ‒ це традиція. Як говорив Шевченко, нація ‒ це мертві, живі й ненароджені. Ось це той ланцюжок ‒ кровно-духовна спільнота, цінності. Саме це нам потрібно зберігати та передавати. Я думаю, що наша мета ‒ стати останнім поколінням, яке дієво боротиметься за Україну. Дай Боже, щоби наші діти і внуки вже користались плодами великої могутньої української нації", ‒ наголосив Олег Тягнибок.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"