ВО "Свобода"

ENG

28 липня
Олег Тягнибок: Створення помісної православної церкви - це питання історичної ваги, на якому не можна спекулювати
Олег Тягнибок: Створення помісної православної церкви - це питання історичної ваги, на якому не можна спекулювати

Для утвердження потужної української держави, нам треба, щоби в нас була єдина віра, єдина церква, єдина мова, єдина традиція. Тільки тоді ми матимемо хоча б якусь перспективу. Про це 28 липня 2018 року заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок у коментарі ЗМІ під час хресного ходу з нагоди річниці хрещення України-Русі.

"Наша партія, яка була створена 27 років тому, ще в першій своїй програмі написала пункт "Прагнути до створення єдиної Української Помісної Православної Церкви з центром у Києві. Для України це історичний крок, якщо ми отримаємо томос від Константинопольського Патріарха. Це буде крок на утвердження української незалежності й убік остаточного духовного від'єднання від Москви", - наголосив очільник "Свободи".

На переконання лідера націоналістів, питання отримання томосу має політичний підтекст і на ньому спекулюватимуть під час виборів. Водночас він виступає за притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто провадить деструктивну антидержавну політику проти створення помісної православної церкви.

"Тут двояка ситуація. З одного боку, ми розуміємо, що це дуже потрібно для України. А з другого, бачимо, що деякі політики, зокрема теперішня влада, використовуватиме це для підняття свого авторитету й навіть, можливо, візьме це на прапор майбутніх передвиборчих перегонів. Але водночас ми бачимо купу деструктивних елементів, представників "Опозиційного блоку", які їздять по всьому світу, підкуповують і агітують проти того, що потрібно для української держави, для української незалежності. Ці люди - зрадники української держави, їх має бути притягнуто до кримінальної відповідальності. Адже вони працюють не просто в інтересах Москви - вони працюють проти інтересів України", - заявив Олег Тягнибок.

Прес-служба ВО "Свобода"