ВО "Свобода"

ENG

11 липня
Олег Панькевич: Україна має поширювати правду про свою історію в усьому світі
Олег Панькевич: Україна має поширювати правду про свою історію в усьому світі

Правдиву історію України, зокрема українсько-польських відносин, мають знати не лише фахівці ‒ її необхідно поширювати в усьому світі. Про це сказав заступник голови ВО "Свобода" Олег Панькевич у своєму виступі під час відвідин знищеного поляками Волинського села Красний Сад. Вшанування загиблих українців відбулося 11 липня 2018 року в межах круглого столу на тему "Волинь-43" як складова антиукраїнської пропаганди Польщі".

"Більшість українців навіть не чули про село Красний Сад та не знають про його трагічну історію. Зате про подібні села в Польщі відомо всьому світові. Як, наприклад, про Гуту Пеняцьку на моїй малій батьківщині. Нема такого телеканалу в Польщі, який би кілька разів на рік не показував сюжети про це село. Але проблема в тому, що вся ця інформація брехлива: і про кількість жертв, і про причини трагедії, і про тих, хто це коїв. Це є свідченням несправедливості та диспропорції у ставленні до нашого минулого.

А минуле має важливе значення для сьогодення і майбутнього. Від усвідомлення минулого залежить, якими будуть майбутні покоління українців, якою буде майбутня Українська держава. Чи вона буде справді сильною, могутньою, рівною з іншими державами Європи, яку будуть поважати, яка засновуватиметься на національній ідеї та в якій громадяни будуть соціально захищеними? Чи буде зовсім по-іншому? Сьогодні від кожного з нас залежить, в якій Україні будуть жити наші діти і внуки.

Україна повинна поширювати правдиву історію. Про її трагічні сторінки повинні говорити не тільки у вузькому колі фахівців, а в усій Україні і всьому світі", - наголосив Олег Панькевич.

Він зазначив, що на трагічних сторінках української історії спекулюють, однак передусім від українців залежить, чи зміниться ситуація.

"Оця земля ‒ це земля людей, які жили тут з діда-прадіда. Сотні років над ними знущалися, зневажали, експлуатували. Тепер нащадки гнобителів 11 липня в Польщі відзначають як день геноциду… Але ми можемо змінити ситуацію та навести лад на своїй землі. Давайте будемо тими, хто понесе правду", - наголосив націоналіст.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"