ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Олег Панькевич: Неприпустимо затягувати з розв'язанням проблеми поводження з твердими побутовими відходами
Олег Панькевич: Неприпустимо затягувати з розв'язанням проблеми поводження з твердими побутовими відходами

Вважаємо неприпустимим затягування з розв'язанням проблеми поводження з твердими побутовими відходами, що може призвести до непередбачуваних санітарно-епідеміологічних наслідків. Із відповідним депутатським запитом 15 травня 2018 року під час сесії голова фракції ВО "Свобода" Олег Панькевич звернувся до очільників Львівщини Олега Ситютки та Олександра Ганущина.

Свободівець зауважив, що рішенням Львівської обласної ради № 580 від 21 грудня 2017 року "Про затвердження Стратегії управління відходами у Львівській області до 2030 року" Львівській обласній держадміністрації доручено відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року та Стратегії управління відходами у Львівській області до 2030 року розробити Регіональний план управління відходами і подати на розгляд обласної ради в термін до 30.03.2018. "За нашою інформацією до цього часу такий регіональний план так і не був поданий на розгляд профільних комісій та сесії обласної ради, попри те, що на розв'язання сміттєвої кризи спрямовують великий фінансовий ресурс як з обласного б'юджету, так і міського б'юджету міста Львова. Таке затягування розв'язання проблеми може призвести до непередбачуваних санітарно-епідеміологічних наслідків та зростання соціяльного напруження на територіях, де відбувається захоронення сміття, наприклад, Золочівський, Дрогобицький, Миколаївський райони), ‒ зауважив Олег Панькевич. ‒ Окрім того, з 1 січня 2018 року набули чинности зміни до Закону України "Про відходи", якими передбачається сортування сміття та заборону на поховання непереробленого сміття, тобто забезпечення контейнерами для роздільного збору твердих побутових відходів всіх населених пунктах области. Також незрозумілою лишається ситуація з будівництвом сміттєпереробних заводів на території области".

"Зважаючи на це, просимо: надати інформацію про виконання рішення обласної ради № 580 "Про затвердження Стратегії управління відходами у Львівській області до 2030 року" в частині розроблення Регіонального плану управління відходами і подання на розгляд обласної ради; притягнути до дисциплінарної відповідальности посадових осіб, винних у невиконанні цього рішення обласної ради; вжити заходів щодо посилення моніторингу за виконанням рішень обласної ради", ‒ йдеться у зверненні.

Депутати Львівської обласної ради підтримали відповідне звернення від фракції ВО "Свобода".

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"