ВО "Свобода"

ENG

9 березня
Заява Київської "Свободи" щодо жорстокого побиття Юрія Левченка та активістів під час акції проти незаконної забудови
Заява Київської "Свободи" щодо жорстокого побиття Юрія Левченка та активістів під час акції проти незаконної забудови

9 березня 2018 року в Києві на вулиці Половецькій, що в районі Татарки, під час акції протесту громади проти незаконної забудови "тітушки", найняті КП "Благоустрій", жорстоко побили свободівців ‒ народного депутата України Юрія Левченка та депутата Київради Святослава Кутняка, а також багатьох місцевих мешканців.

Від побоїв Юрій Левченко втратив свідомість, у нього зламаний ніс та численні забої обличчя. Наразі його, як і кількох активістів, госпіталізовано до лікарень столиці.

Показово, що присутні на акції працівники поліції, замість захистити киян від "тітушок", демонстративно відійшли в бік під час силового протистояння. На неодноразові вимоги народного депутата припинити побоїще ці прислужники забудовників у поліційній формі відповідали відмовою.

Ми вимагаємо:

- від міського голови Києва Віталія Кличка ‒ негайно скликати позачергове засідання Київської міської ради і провести розслідування діяльності керівництва КП "Благоустрій";

- від прокурора м. Києва Романа Говди ‒ порушити кримінальне провадження за фактом побиття людей та злочинної бездіяльності керівництва ГУ МВС у м. Києві та працівників правоохоронних органів, які були присутні на акції протесту і допустили скоєння злочину.

Запам'ятайте: втекти від справедливого суду не зможе ніхто з вас! Вас не врятують ані гроші, ані зв'язки, ані депутатські мандати.
Всіх причетні до злочину має бути негайно заарештовано.

Попереджаємо правоохоронців та суддів: на гальмах спустити цю справу не вдасться!

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"