ВО "Свобода"

ENG

10 лютого
Заява фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді щодо антиукраїнської істерії поляків
Заява фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді щодо антиукраїнської істерії поляків

6 лютого президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав ухвалені польськими Сеймом та Сенатом і спрямовані проти України та українців зміни до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" та деяких інших законів.

На жаль, ці зміни спрямовані проти українського та інших народів у руслі пропагандистської політики Кремля. Під дискримінацію потрапляють не лише українці. Відчувається прагнення поляків ревізувати всю світову історію. Забороняється згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини), злочини проти людяності в катівнях на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв, представників інших національностей). А за спростування історичної брехні передбачене позбавлення волі до 3-х років.

Одіозні зміни до законодавства Польщі криміналізують не лише боротьбу членів ОУН і УПА за Українську державу в період їх існування. Вони оголошують злочинцями й тих українців, які провадили цю боротьбу до створення ОУН. У часи, коли Варшава тримала в окупації частину українських земель, що стало можливим завдяки віроломній зраді молодої Української держави і сепаратним домовленостям із московськими більшовиками.

Таким чином, злочинцями оголошено всіх українців, які боролися за відновлення незалежності України. Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність.

В той час, як Україна спливає кров'ю, безвідповідальні польські політики підступно б'ють у спину. Нагадуємо полякам, що й Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!".

Саме ці бандерівці стоять також і в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди. Нинішній правлячій владі Польщі слід пам'ятати історію польських помилок. Минуле свідчить: без "українського щита" поляки не здатні були витримати зіткнення ні з Москвою, ні з Османською державою. Коли українці і поляки спільно воювали проти ворогів, вони здобували перемоги над грізними суперниками. Коли ж поляки втрачали відчуття реальності, то зазнавали катастрофічних поразок.

Прикро, але це вже ‒ системна політика. Один із найбільш згубних її наслідків ‒ те, що Варшава фактично поставила хрест на перспективному й життєво необхідному для України і Польщі геополітичному проекті ‒ Балто-Чорноморському союзі. Головним вигодонабувачем цієї катастрофи є Російська Федерація. Таким чином, Варшава завдала удару не лише по Україні, але й по собі. Адже, якщо Україна після цього не вистоїть, наступною впаде Польща.

Відповідальність за такий стан справ лежить також і на теперішній українській владі. Пацифістська, беззуба реакція Президента і Верховної Ради України не може показати польським шовіністам, що вони перейшли межу. На жаль, Президент, як представник України на міжнародній арені, парламент і зовнішньополітичне відомство продемонстрували цілковиту неготовність відповідати на нові виклики, які постають перед Україною.

Вимагаємо від Президента України зайняти більш жорстку позицію щодо відстоювання національних інтересів України, за провальну зовнішню політику ‒ ініціювати звільнення голови МЗС Павла Клімкіна з займаної посади та повернути звання Героя України Степанові Бандері та Романові Шухевичу. А від Верховної Ради України ‒ підтримати ініціативу ВО "Свобода" та закріпили використання червоно-чорного стягу національно-визвольної боротьби українського народу під час офіційних подій.

Слід рішуче відповісти на ворожі дії сусідів і засудити злочини проти української нації, здійснені польськими окупантами у першій половині ХХ століття. Знайте: ми не мовчатимемо і адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших Героїв! Слава Україні!

Анатолій ВІТІВ, голова фракції ВО "Свобода" у Волинській обласній раді