ВО "Свобода"

ENG

28 листопада 2017
Юрій Ботнар: Залежність Черкащини від держб'юджету зростає, що свідчить про крах "децентралізації" від уряду Гройсмана
Юрій Ботнар: Залежність Черкащини від держб'юджету зростає, що свідчить про крах "децентралізації" від уряду Гройсмана

28 листопада 2018 року на черговій сесії Черкаської обласної ради голова фракції ВО "Свобода" Юрій Ботнар виступив із критикою держб'юджету на 2018 рік. Свободівець зауважив, що недолуга "децентралізація" вже наступного року спричинить значний брак коштів на місцях, зокрема на Черкащині.

За словами свободівця, міт про "чудодійність" децентралізації від уряду Гройсмана руйнується сухими цифрами місцевих б'юджетів. До прикладу, дохідна частина б'юджету Черкаської области на 2017 рік становила 7 мільярдів 200 мільйонів грн. З них субвенцій, тобто подачок з державного б'юджету ‒ 5 мільярдів 838 мільйонів гривень (81%). А 2014 року субвенції Черкащині з держб'юджету становили лише 58%. Тобто залежність від фінансової волі уряду для Черкащини зросла на 23%, що свідчить не про децентралізацію, а навпаки ‒ про збільшення впливу органів центральної влади на місцеве самоврядування.

"Проведення реальної децентралізації було серед основних вимог повсталої проти тиранії злочинного режиму громади. Цю реформу задекларували в Програмному маніфесті Майдану, ухваленому на загальнонародному вічі у Києві 29 грудня 2013 року. Нова влада була зобов'язана провести реальне унезалежнення місцевих громад від органів центральної влади. Насправді ж політика уряду спрямована на протилежний результат. На тлі примусу до об'єднання територіяльних громад та намагання федералізувати Україну шляхом надання, на догоду Кремлеві, особливого статусу окремим районам Донбасу, "децентралізація" нині перетворилася на мильну бульбашку", ‒ зазначив Юрій Ботнар.

Фракція "Свободи" у Черкаській облраді закликає Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду переглянути проєкт Держб'юджету на 2018 рік, відповідні урядові постанови та рішення парламенту, що можуть спричинити незабезпечення низки важливих видаткових напрямів, у тому числі в освіті та медицині. Свободівці вимагають справедливого розподілу б'юджету, який має враховувати інтереси всіх українців, а не купки олігархів.

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"