ВО "Свобода"

ENG

8 листопада 2017
Анатолій Вітів: Польcькому президенту з антиукраїнськими настроями не варто відвідувати Україну
Анатолій Вітів: Польcькому президенту з антиукраїнськими настроями не варто відвідувати Україну

На фоні системного посилення політики антиукраїнської істерії та спроб втручання у внутрішні справи України, які здійснюються з боку польської влади, польському президенту Анджею Дуді не варто відвідувати Україну. Про це 8 листопада 2017 року заявив голова Волинської "Свободи", депутат Волинської облради Анатолій Вітів.[i/]

"Запланований візит польського президента в Україну після його шовіністичних заяв, а також спроб нав'язати Україні ревізію власної історії, є недоцільним та небажаним. Вимоги Анджея Дуди до президента України "прибрати з української політики осіб з націоналістичними та антипольськими поглядами" свідчать про глибокі шовіністичні компплекси цієї особи. Напевно, президент Польщі загубився в просторі та часі, і вважає себе президентом колоніальної держави Речі Посполитої, яка свого часу окупувала українські землі. Інакше як глава європейської держави не дозволив би собі такі недолугі випади у бік незалежної суверенної країни", - відзначив Анатолій Вітів.

Свободівець констатував, що все це відбувається на фоні пасивної, запопадливої та угодовської позиції української влади:

"На жаль, на фоні цілковитої пасивної, а подекуди й угодовської та запопадливої перед колишніми окупантами позиції правлячої в Україні влади на чолі з президентом Петром Порошенком у відстоюванні національних інтересів України, Польща дозволяє собі все більше переходити рамки допустимого, що виходить за рамки здорового глузду. Відбувається системне втручання у внутрішні справи нашої країни.

Польський міністр закордонних справ вказує, яку історію нам вивчати і яких історичних діячів шанувати. Заступник міністра культури Польщі вже дозволяє собі вказувати, хто має очолювати український Інститут національної пам'яті. А деякі недодипломати на кшталт віце-консула Марека Запура не гребують відвертою брехнею про те, нібито Української держави у 1917-1920 роках не існувало, а Львів ‒ то є польське місто…".

Анатолій Вітів звернув увагу на те, що історія нічому не вчить польську владу, яка здійснює системну антиукраїнську політику і відмовляється будувати рівноправні стосунки з сусідами.

"У Польщі відбувається послідовна пропаганда антиукраїнських настроїв, знищуються українські пам'ятники та могили, а також українська ідентичність на українських етнічних землях. Готується грунт до можливого висунення в майбутньому майнових та територіальних претензій з боку колишнього окупанта до України.

Польський гонор та неоімперіалізм переважають здоровий глузд. Полякам не дає спокою "слава" маразматиків із Кремля. Тамтешні посадовці здають державні екзамени на історичний нігілізм та алогічність.

Трагічна історія минулого нічому не вчить польську владу. Замість того, щоб будувати нормальні стосунки із сусідами, поляки влаштовують істерики і втручаються у наші внутрішні справи та збурюють українське суспільство. Чим відверто підіграють спільному геополітичному ворогу України та Польщі ‒ Кремлю".

Прес-служба ВО "Свобода"