ВО "Свобода"

ENG

10 жовтня 2017
Ігор Тенюх: Ми виступаємо проти узаконення Мінських домовленостей
Ігор Тенюх: Ми виступаємо проти узаконення Мінських домовленостей

Свободівці у Львівській обласній раді виступають проти узаконення так званих Мінських домовленостей, проти особливого статусу для Донбасу та інших норм, які ставлять під сумнів унітарність Української держави та нівелюють Конституцію України. Про це заявив 10 жовтня 2017 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО "Свобода" Ігор Тенюх, виголошуючи заяву фракції. З ініціативи свободівців звернення розглянуть на сесії облради.

За словами депутата, свободівці засуджують ухвалення президентських законопроектів №7163 ("Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях") і №7164 (про фактичне продовження особливого порядку місцевого самоврядування).

"Нагадаю, що означають "особливі умови самоврядування на Донбасі". Держава гарантує відповідно до закону недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб ‒ учасників подій на території Донецької, Луганської областей. Узаконюється режим "сприяння" для російської мови і знищення української мови. Держава гарантує відповідно до Закону України "Про засади державної мовної політики" право мовного самовизначення кожного жителя в окремих районах Донецької та Луганської областей щодо мови, яку вважає рідною, вибору мови спілкування, вільного користування російською та будь-якою іншою мовою у суспільному та приватному житті, вивчення і підтримки російської та будь-якої іншої мови, їх вільний розвиток і рівноправність. Надається імунітет депутатам, "обраним" під контролем терористів. Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть "народною міліцією", підпорядкованою виключно місцевій владі, яку доволі ймовірно буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків та інше. І останнє: за це все ми маємо платити з бюджету", - зазначив Ігор Тенюх.

Він наголосив, що свободівці проти узаконення так званих Мінських домовленостей, за якими московським окупантам та їхнім посібникам терористам гарантується амністія, проти особливого статусу для Донбасу та інших норм, які ставлять під сумнів унітарність Української держави та нівелюють Конституцію України.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"