ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Михайло Нискогуз: Необхідно повернути графу "національність" в українські реєстраційні документи
Михайло Нискогуз: Необхідно повернути графу "національність" в українські реєстраційні документи

8 вересня 2017 року депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" зареєстрував проект рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах.

Зокрема, у зверненні зазначено: "Національна ідентичність ‒ ознака вільного, демократичного, цивілізованого суспільства. На противагу тоталітарній системі, яка прагне перетворити своїх громадян у зденаціоналізовану масу без роду-племені, слухняних гвинтиків cвого режиму, українці повинні обов'язково вирішити питання національної ідентичності.

В українському суспільстві національна справедливість у цих питаннях досі не відновлена. До паспорта громадянина України сьогодні можна вносити ряд усіляких відомостей, зокрема відомості про шлюб, сім'ю, дітей, групу крові та резус-фактор, але тільки не національність чи національність дітей.

Таке штучне позбавлення українців та представників інших націй права вказувати свою національність та гордитися нею є грубим порушенням принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), а також вимог, закріплених у міжнародних актах, зокрема: Загальної Декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські політичні права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які є частиною національного законодавства України.

Аналіз нормативно-правових актів та бланків реєстраційних документів засвідчує, що в країнах Європейського Союзу в офіційних реєстраційних документах (свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб та ін.) є графа "національність" або національне походження, до якої за бажанням громадянина, записується його національність.

Графа "національність" передбачена також у державних реєстраційних документах багатьох держав Східної та Центральної Європи, у тому числі країн - нових членів Європейського Союзу (Литва, Латвія, Естонія та ін.).

Питання підтримки ідентифікації етнічних українців в Україні, які наразі становлять близько 80% населення нашої держави, сьогодні, в умовах російської агресії та неоголошеної війни Кремля проти України, як ніколи ‒ на часі.

Враховуючи викладене, ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо:

1) Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про поновлення графи "національність" у державних реєстраційних документах;

2) Внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 "Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану", передбачивши у відповідних бланках свідоцтв про реєстрацію графи "національність";

3) При здійсненні чергового перепису населення в Україні забезпечити обов'язкове зазначення графи "національність" у переписному листі".

Прес-служба ВО "Свобода"