ВО "Свобода"

ENG

5 вересня 2017
Олег Осуховський: Під гаслом прав нацменшин ‒ привілеї російській мові
Олег Осуховський: Під гаслом прав нацменшин ‒ привілеї російській мові

В урядовому законопроєкті про освіту під гаслами про права нацменшин приховано привілеї для російської мови. Про це заявив 5 вересня 2017 року народний депутат України від ВО "Свобода", член парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Олег Осуховський в етері радіо "Ера".

"Ми не підтримуємо освітню реформу, яка перешкоджає поширенню та популяризації української мови. Коли говорять про реалізацію прав національних меншин, то маємо розуміти, що не йдеться про навчання кримськотатарською, білоруською чи івритом ‒ йдеться про поширення російської мови", ‒ наголосив народний депутат.

Він також зазначив, що так звана оптимізація мережі навчальних закладів загрожує знищенням сільських шкіл та безробіттям серед освітян.

"Ми проти так званої оптимізації, тобто закриття шкіл із малою кількістю учнів. Школи, в яких буде призупинено навчання, зруйнуються, а відновити їх буде не так просто. Окрім того, уряд не подбав про інфраструктуру. Є такі села, між якими взагалі нема дороги. Бракує "школяриків", часто автобуси старі, ламаються й не виїжджають на маршрут. Не відомо також, що чекає на звільнених вчителів та інших працівників. Швидше за все вони поповнять лави безробітних", ‒ зазначив Олег Осуховський.

Прес-служба ВО "Свобода"