ВО "Свобода"

ENG

21 квітня 2017
Олег Осуховський: Українська в царині обслуговування ‒ це конституційне право громадян
Олег Осуховський: Українська в царині обслуговування ‒ це конституційне право громадян

Українська в царині обслуговування відповідає вимогам Конституції України та є правом громадян. Про це 21 квітня 2017 року заявив народний депутат України від ВО "Свобода", член парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Олег Осуховський в інтерв'ю телеканалу "NewsOne".

Коментуючи рішення Київської міськради щодо подолання наслідків совєцкої окупації в мовній царині, Олег Осуховський наголосив, що українізація в царині обслуговування відповідає вимогам Конституції України.

"Як українець я хочу, щоб у крамницях, ресторанах до мене зверталися українською мовою. Вважаю, що рішення Київради сприятиме поширенню та популяризації української мови, передусім у столиці. Зрештою, воно відповідає статті 10 Конституції України, яка каже, що єдиною державною мовою в Україні є українська", ‒ наголосив народний депутат.

Нагадаємо, що 20 квітня 2017 року депутати Київської міськради підтримали проєкт рішення голови фракції ВО "Свобода" Юрія Сиротюка щодо подолання наслідків совєцкої окупації в мовній царині "за основу". Документ має на меті зупинити мовну дискримінацію українців у громадському обслуговуванні й закріплює конституційне право на першочергове одержання послуг рідною мовою. У разі успішного проходження усіх необхідних процедур проєкт рішення буде розглядатися Київрадою на наступних пленарних засіданнях.

Прес-служба ВО "Свобода"